Büyükekşi, futbol ailesinin, Kahramanmaraş merkezli 11 ili etkileyen depremlerden etkilenen vatandaşlar için ortak yayınla ekranlarda ve radyolarda düzenlediği "Omuz Omuza" yardım kampanyasında açıklamalar yaptı.

Başsağlığı ve geçmiş olsun dileklerini ileten Büyükekşi;

"Depremden sonraki ilk gün Türkiye Futbol Federasyonu olarak 20 milyon liralık bir bağışta bulunduk. Arkasından tüm Süper Lig kulüplerimiz 59 milyon lira bir bağış yaptı. Yine 1. Lig kulüpleri 5 milyon liralık bize bir bağış yaptı. Federasyon da bunun üzerine 16 milyon ekleyince, 80 milyon ile bugün bu 'Omuz Omuza' kampanyasını açıyoruz." dedi.

Bin konteyner siparişi verdiklerini ve bu konteynerlerin 10 gün içinde Gaziantep'in İslahiye kazasında monte edilmesine başlanacağını belirten Büyükekşi, şu sözlerle açıklamasına devam etti:

"Bugün futbol dünyası için çok çok önemli bir gün. Bu kampanya çok büyük yıkıma bir nebze olsun merhem olacak. Bu bölgenin çok büyük ihtiyacı var. Biz de futbol ailesi olarak geçici, kalıcı barınma ihtiyacını gidermek için yola çıktık. Bu kampanyaya, Süper Lig takımları, 1. Lig, 2. Lig, 3. Lig takımları, profesyonel ve amatör tüm takımların başkanları, futbolcular, ekibin tüm paydaşları destek veriyor ve bundan sonra da destek bekliyoruz. Özellikle 'Omuz Omuza' kampanyamız için imkanı olan herkesi, bu hareketin bir parçası olmaya davet ediyorum. Bu kampanyayla aramızdaki tüm renk farklarını bir kenara bırakıp tek amaç için buradayız. Yani 'Omuz Omuza'yız. Kimsenin, 'Daha önce yardım yaptım, şu an yapmama gerek yok' demesini istemiyoruz. İki hafta önce de kampanya oldu. Ama bu ihtiyaç maalesef hep devam edecek. Onun için ihtiyacımız büyüyor."

Bugün profesyonel ve amatör tüm kulüplerle el ele, ekran karşısında omuz omuza olduklarını ifade eden Büyükekşi şunları aktardı;

"Hepimiz bir ağacın farklı dallarıyız. Kökümüz, suyumuz bir. Bugünkü samimiyetimiz, dayanışmamız ve tüm düşüncelerimiz, dilerim depremle sınırlı kalmaz. Bu yıllar boyunca davam eder. Biz bunu Trabzonspor-Basel maçıyla başlattık. Arkasından Fenerbahçe'nin stadında, arkasından Beşiktaş'ın stadında bütün renkler, başkanlarımız bir araya gelerek, omuz omuza kampanya için destek verdik." 

Mehmet Büyükekşi, bir gecelik iş için bir araya gelmediklerinin özellikle altını çizerek sürdürdüğü konuşmasında, "Bugün bu kampanyanın başlangıcı, kampanya en az 6 ay daha devam edecek. Kampanyaya destek için birtakım özel maçlar yapacağız. Biliyorsunuz 10 Haziran'da İstanbul'da Şampiyonlar Ligi finali yapılacak. O zamana kadar birçok farklı organizasyon da yaparak kampanyaya yeni gelirler için çabalarımız devam edecek." değerlendirmesinde bulundu.

Bu kampanyada çok güzel ve özel duyguları bir arada yaşadıklarını ekleyen Büyükekşi, depremin arından yaşanan güzel dayanışma örneklerinden söz ederek, depremzedelerin hisleriyle hareket etmeleri ve yardımları bu duygularıyla yapmaları gerektiğini ifade etti.

AA-20230301-30448389-30448386-FUTBOL_AILESININ_DEPREMZEDELER_ICIN_DUZENLEDIGI_OMUZ_OMUZA_KAMPANYASI-min

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay konuştu! Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay konuştu!