Niğde Valisi Cahit Çelik’ten ''Lösemili Çocuklar Haftası'' Mesajı Niğde Valisi Cahit Çelik’ten ''Lösemili Çocuklar Haftası'' Mesajı

Niğde Belediyesi tarafından kadınlar için yeni bir spor salonu açıldı. Sadece kadınların kullanımı için açılan Kızıl Elma Yaşam Merkezi’nde haftanın 6 günü fitness, pilates, step aerobik yapılabilecek.

Yaşam merkezinin açılış törenine Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, Ömer Halisdemir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Uslu, AK Parti İl Başkanı Mustafa Özdemir, başkan yardımcıları, meclis üyeleri ve birim müdürleri katıldı.

Vatandaşların yoğun bir katılım gösterdiği açılış töreninde konuşma yapan Belediye Başkanı Emrah Özdemir, “Böyle bir güzel bir vesile ile sizlerle birlikte olmaktan dolayı çok mutluyum. Atıl durumda olan bu mekânı kadınlarımız için bir spor merkezi haline dönüştürdük.

Ayrıca burada Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile birlikte kadınlarımıza yönelik olarak kurslar düzenleyeceğiz. Burada bulunan restoranımızı tüm halkımıza açacağız. Biz yapmış olduğumuz tesislerden herkes yararlansın istiyoruz. Sadece bir grubun, sadece bir zümrenin değil tüm vatandaşlarımızın faydalanmasını istiyoruz" dedi.

İlhanlı Mahallesi’nde böyle bir tesis açılacağını belirten Başkan Özdemir, “Yeni yaşam merkezimizin ihalesini yaptık. Orası da hem kütüphane hem kadınlarımız için yaşam merkezi hem de çeşitli kursların düzenleneceği bir tesis olacak. Niğde’yi herkese tanıtacağız ve şehrimizi hak ettiği değere ulaştıracağız.

Bunun için çalışmalarımızı hiç durmadan sürdürüyoruz. Festivallerle, konserlerle, gastronomi evimizle şehrimizi kültür ve sanat şehri haline getirmeye devam edeceğiz. İnşallah cuma günü kitap fuarımızı açıyoruz. Fuarımız şehrimizin meydanında 10 gün boyunca açık olacak.

Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlu olsun. Cumhuriyetimiz kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını rahmetle anıyorum. Bu tesisimizin hayırlı olması dileğiyle hepinize teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

Niğde Belediyesi tarafından kadınlar için açılan Kızıl Elma Yaşam Merkezi sabah 09.00 akşam 21.45 saatleri arasında haftanın 6 günü açık olacak. Merkezde bayan eğitmenler eşliğinde fitness, pİlates, step aerobik yapılabilecek.

AW060479_01AW060479_02