Dünya Diş Hekimleri Birliği Başkanı Ihsane Bin Yahya,Kapadokya Üniversitesini Ziyaret Etti Dünya Diş Hekimleri Birliği Başkanı Ihsane Bin Yahya,Kapadokya Üniversitesini Ziyaret Etti

Gsf dekan yardımcısı ve resim bölüm başkanı doç. Dr. Nüshet göksun yener'in koordinesi ile öğrenciler, hacı bektaş'ta bulunan hacı bektaş veli müzesi, Atatürk evi müzesi ve arkeoloji ve etnografya müzesinde müze müdürü uzman arkeolog ayşen bedir akhan'ın tanıtımını dinleyerek eserleri inceledi. Her hafta bir müze ve ören yeri ziyaretiyle, gsf resim bölümü öğrencileri sanat tarihinin önemini kavrarken, kültürel birikimlerini artırıyor ve sanatla alakalı üretimlerinin de anlam kazanmasına katkıda bulunuyor.

Nevkent hacı bektaş veli üniversitesi (nevü) gsf resim bölümü müze eğitimi ve uygulamaları dersi çerçevesinde hacıbektaş arkeoloji ve etnografya müzesini gezdi.


Bölüm başkanı yener, istanbul müze ve galerileri ile de görüşmeler yapılarak öğrencilerin yerinde görerek eğitimlerini sürdürmesine devam edeceklerini belirtti. Yener bu çerçevede 17. Istanbul bienali sebebiyle fotoğraf bölümü öğrencilerinin istanbul'a gdolayılerek geleceğin sanatçıları, metropolün sanat ortamını da gözlemleyerek farklı mekanları ziyaret etme fırsatı bulacaklarını anlatım etti.