2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı için öğrenci alacak olan Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Spor Bilimleri Fakültesi Antrenörlük Eğitimi Bölümü özel yetenek sınavı seçmeleri başladı.

NEVÜ Damat İbrahim Paşa Yerleşkesi Spor Merkezi’nde bugün başlayan özel yetenek sınavı sonuçlarına göre 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı için özel yetenek sınavı ile öğrenci kabul edecek olan NEVÜ Spor Bilimleri Fakültesi Antrenörlük Eğitimi Bölümüne, genel kontenjan dahilinde 15 erkek 16 kadın, milli kontenjan dahilinde olimpik 3 erkek 3 kadın, milli kontenjan dahilinde olimpik olmayan 1 erkek ve 1 kadın, engelli aday kontenjanında 3 erkek 2 kadın, yabancı uyruklu olarak 5, spor tırmanışı, boks ve bocce kontenjanında ise 3’ü erkek ve 3’ü de kadın olmak üzere toplam 55 öğrenci alınacak. NEVÜ Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin; NEVÜ Spor Merkezi’nde bugün başlayan ve iki gün sürecek olan Spor Bilimleri Fakültesi Antrenörlük Eğitimi Bölümü’nün özel yetenek sınavına girecek aday öğrencilere başarılar diledi.

Aktekin; “Yeni eğitim-öğretim yılında üniversitemizi tercih eden tüm aday öğrencilerimize ve kendilerini bu heyecanlı günlerinde yalnız bırakmayan ailelerine üniversitemizi tercih etmelerinden dolayı şahsım, üniversitem ve şehrimiz adına teşekkür ediyorum. Eğitim kadrosu ve sportif alt yapı yönünden çok iyi düzeyde bir üniversiteyiz. Sınava girecek aday öğrencilerimizin ve ailelerinin herhangi bir sıkıntı yaşamamaları ve kendilerini üniversitemizde en iyi şekilde ağırlamak için günler öncesinden hazırlıklarımızı tamamladık. Diğer taraftan sınavımızı üniversitemiz kurumsal sayfası ve sosyal medya hesaplarından da canlı olarak yayınlıyoruz. Böylelikle sınava girecek aday öğrencilerimiz ve aileleri kurumsal YouTube adresimizden sınav anını canlı olarak izleyebiliyorlar. Ben tekrardan sınava girecek aday öğrencilerimize başarılar diliyorum” dedi.

'Kapadokya'nın Bezirhaneleri Araştırma  Çalışmalarına Başlandı' 'Kapadokya'nın Bezirhaneleri Araştırma Çalışmalarına Başlandı'