NEVÜ'den yapılan açıklamaya göre, üniversiteden doktor öğretim üyeleri Mihriban Artan Ok ve Erdem Akın ile yüksek lisans öğrencisi Eren Salkaya, farklı makalelerle yarışmaya katıldılar. Akın'ın "Sanal ortamda veli kültünün yeniden inşası: Hacı Bektaş Veli" adlı makalesi "Hakemli dergide yayınlanmış makale" kategorisinde ikincilik ödülünü kazanırken, Alkaya "Yüksek lisans tezi" kategorisinde "Alevi Bektaşi Teolojisi" konulu çalışmasıyla ikinci oldu ve Ok ise "Doktora tezi" kategorisinde "Türk-İslam Düşüncesinde Mehdi Tasavvuru: Osmanlı'da Şahkulu Örneği" başlıklı teziyle üçüncülük ödülü aldı.

"Yazıcı'nın İHD Ziyareti: İnsan Haklarına Verilen Önemde Bir Buluşma" "Yazıcı'nın İHD Ziyareti: İnsan Haklarına Verilen Önemde Bir Buluşma"

Ayrıca, Nevşehir'den katılan Havva Nur Gülcan, Konya'da düzenlenen "Okul Sporları Bilek Güreşi Türkiye Birinciliği" müsabakasında Türkiye üçüncülüğü elde etti. Gülşehir Şehit Ömer Halisdemir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi olan Gülcan, bu başarısını kategorisindeki rakipleriyle karşılaşarak elde etti.

Kaynak: aa