Sanayi sitesinin kurulacağı Nevşehir-Acıgöl kara yolu şehir çıkışındaki yerde yapılan törende konuşma yapan Nevşehir Belediye Başkanı Mehmet Savran, kent merkezinde sıkışan sanayi sitesi esnafının rahat çalışma alanına ulaşabilmesi için başlattıkları çalışmanın meyve verdiğini söyledi.

Savran, ilk etapta 112 bin metrekare alan üzerine kurulacak sanayi sitesinin kısa sürede bitirilmesini hedeflediklerini, başlatılan alt yapı ve yol düzenleme çalışmalarının hızla devam edeceğini belirtti.

Sanayi esnafının çalışma alanından doğan mağduriyetlerini ortadan kaldıracak olan projenin hayırlı olmasını dileyen Savran, "Yaklaşık iki yıldır bu konuda yoğun mesai harcıyoruz. Bu proje beni çok heyecanlandırıyor. Babam yıllardır marangozlukla başladığı sanayi sitesinde esnaflık yaptığı için sorunları biliyorum. Bu alanda belediye ve hazineye ait arazileri belirleyerek çıktığımız yolda, imar kanunu çerçevesinde çalışmalarımızı tamamladık. Hedefimiz, en kısa sürede alandaki yol ve alt yapıyı tamamlayıp inşaatların başlayabileceği seviyeye getirmektir." diye konuştu.

Nevşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (NEVESOB) Başkanı Mehmet Pınarbaşı ise projenin hayata geçirilmesi için gayret gösterenlere teşekkür ederek, "Belediye başkanımız göreve başladığında sanayinin tozunu yutmuş babanın evladı olarak sanayi sitesi projesini yapabileceğini biliyorduk. Bugünkü aşamaya getirdi. Projenin kapsadığı alanın çevresinde de 1 milyon 800 bin metrekare müsait alan bulunuyor. Şehrimize ve esnafımıza yeni sanayi kentimiz hayırlı, uğurlu olsun." ifadeleri ile konuştu.

AK Parti Nevşehir İl Başkanı Ali Kemikkıran'ın konuşmasından sonra dua edildi.

"Sonbahara Son Güller" Nevşehir'de sahnelenicek. "Sonbahara Son Güller" Nevşehir'de sahnelenicek.

Sanayi esnafı ve vatandaşların katıldığı programın sonunda alanda tanıtım gezisi yapıldı.