Engelliler Haftası dolayısıyla yapılan kutlamalar beraberinde Özel Sporcular İl Şampiyonasına; Nevşehir İl Gençlik ve Spor İl Müdürü Muhsin Özdemir, Türkiye Özel Sporcular Nevşehir İl Temsilcisi Tarkan Güney, antrenörler ve 38 özel sporcu katıldı. 

Nevşehir Valiliği önünde bir araya gelen özel sporcular, mehteran ekibi eşliğinde kortej yürüyüşünde Nevşehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü 3 nolu çim sahaya kadar yürüdüler. 

Kortej yürüyüşü sırasında Nevşehir İl Gençlik ve Spor İl Müdürü Muhsin Özdemir, Türkiye Özel Sporcular Nevşehir İl Temsilcisi Tarkan Güney'i Belediye binası önünde Nevşehir Belediye Başkanı Mehmet Savran karşıladı. 

Şölen havasında gerçekleştirilen Özel Sporcular İl Şampiyonasına Özel Sporcular da yüksek katılım gösterdi. 

Daha sonra 3 nolu çim sahasında Gençlik ve Spor İl Müdürü Muhsin Özdemir ve Türkiye Özel Sporcular Nevşehir İl Temsilcisi Tarkan Güney'in açılış konuşmaları ile başlayan İl Şampiyonası, Özel Sporcuların kıyasıya mücadele ettikleri yarışlar ile devam etti. 

İl Müdürü Özdemir;  "Katılan tüm Özel Sporcularımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Başarılar dilerim.” dedi. 

Yarışmalar sonucunda dereceye giren sporculara ödül töreni gerçekleştirildi.