Nevşehir Hacı Bektaşi Veli Üniversitesi (NEVÜ)  Kızılay Kulübü'nün yapmış olduğu proje ile Türk Kızılayı Nevşehir İl Başkanlığı ve Nevşehir Sebzeciler, Meyveciler ve Pazarcılar Esnaf Odası Başkanlığı tarafından 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı Güz Dönemi ara sınavları boyunca her akşam 20.00 -22.00 saatleri arasında öğrencilere çorba ikramı yapılacağı duyuruldu.

Hoca Ahmed Yesevi Kütüphanesi'nde yapılacak olan çorba dağıtımına ek olarak çay ve meyve ikramı da yapılacağı belirtildi.

pazarcılar

NEVÜ Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin, “Öncelikle sınavlara hazırlanan tüm öğrencilerimize sınavlarında başarılar dilerken, üniversite olarak bizlerin ve Nevşehir halkının daima yanlarında olduklarını bilmelerini bir kez daha belirtmek isterim. Çünkü ülkemizin ve dünyanın farklı coğrafyalarından ailelerin bizlere ve şehre birer emaneti olan öğrencilerimizin en iyi şekilde eğitimlerini tamamlamaları, mesleki kariyerlerinde başarılı olmalarının yanı sıra ülkemiz ve tüm insanlık için faydalı birer bireyler olmaları en büyük amacımız. Tüm bu amaç ve düşünceler doğrultusunda üniversite-şehir kaynaşmasının ve paylaşmanın en güzel örneğini bu sınav döneminde de hep birlikte yaşıyoruz. Geçtiğimiz Ramazan Ayı boyunca ve sınav dönemlerinde öğrencilerimize çeşitli meyve ikramlarında bulunan Nevşehir Sebzeciler, Meyveciler ve Pazarcılar Esnaf Odası Başkanlığı bu sınav döneminde de ikramlarına devam ediyor. Diğer taraftan aynı şekilde üniversitemiz NEVÜ Kızılay Kulübü ve Kızılay İl Başkanlığı iş birliğiyle öğrencilerimize sınav boyunca çay ve çorba ikramları başlatıldı. Üniversitemiz merkez yerleşke içerisinde bulunan Hoca Ahmed Yesevi Kütüphanesi’nde yapılan ikramlardan isteyen öğrencilerimiz faydalanabilirler. Ben bu vesileyle sınavlara hazırlanan tüm öğrencilerimize bir kez daha başarılar dilerken Nevşehir Sebzeciler, Meyveciler ve Pazarcılar Esnaf Odası Başkanlığı ve tüm esnaflarımız ile üniversitemiz NEVÜ Kızılay Kulübü ve Türk Kızılay Nevşehir İl Başkanlığı’na üniversitem ve tüm öğrencilerimiz adına ikramlarından dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.