Nevşehir’de şehir içi toplu taşımada 1 Aralık 2022 Perşembe günü nakit ödeme işlemi sona eriyor. Nevşehir’de 5 ayrı hatta faaliyet gösteren özel halk otobüslerinde 1 Aralık 2022 Perşembe günü kartlı ödeme sistemine geçiş yapılacak. Bu tarihten itibaren vatandaşlar özel halk otobüslerinde sadece NEVKART ile ödeme yapabilecekler. Şehir içi toplu taşıma hizmetlerinden faydalanacak olan vatandaşlar mağduriyet yaşamamak için bu tarihten önce kartlarını kentin farklı noktalarında bulunan Satış ve Dolum Bayilerinden almaları gerekiyor.

NEVKART NEREDEN ALABİLİRİM?

Tam Kart almak isteyen vatandaşlar, kartlarını 35 TL karşılığında aşağıda isim ve adresleri bulunan işyerlerinden temin edebilir. Kart sahipleri aldıkları tam kartlara dolumlarını da yine aynı işyerlerinden yapabilir.

Öğrenci, 65 yaş üzeri, engelli, şehit yakınları, gazi ve gazi yakınları ise indirimli ve serbest kartlarını Atatürk Bulvarı üzerindeki Gülbahçe Parkı ve Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Yaşam Merkezi (Üniversite öğrencileri) içerisinde bulunan NEVKART İşlem Merkezlerinden alabilecekler.

Serbest ve İndirimli Kart alacak kişilerden başvuru sırasında kimlik ve fotoğraf istenecek.

NEVKART işlemleri ile ilgili merak edilen tüm konular için vatandaşlar www.nevkart.com.tr adresini ziyaret edebilecekleri gibi Nevşehir Belediyesi’nin 153 Çağrı Merkezi’ni arayabilecek.