-Nevşehir

Nevşehir'de okul öncesi eğitim gören öğrenciler için ücretsiz yemek uygulaması başlatıldı.

Uygulamadan 3 bin 316'sı şehir merkezinde olmak üzere il genelindeki 6 bin 278 öğrenci faydalanıyor.

İl Milli Eğitim Müdürü Memet Polat'ın açıklamasında, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından okul öncesi eğitim kurumlarına devam eden öğrencilere haftanın beş günü, bir öğün yemek verildiğini belirtti.

- Kırıkkale

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'in talimatıyla, kentte bugünden itibaren tüm okul öncesi öğrenciler için ücretsiz yemek hizmetinin başladığını belirten Telefoncu, "Ayrıca taşımalı eğitim yapan kurumlarımız ve pansiyonu olan okullarımızdaki ihtiyacı olan çocuklarımızın da yemekleri Bakanlığımızca ücretsiz veriliyor. Zor bir süreçten geçtiğimiz dönemde, tüm çocuklarımıza afiyet olsun diyorum ve başarılar diliyorum."

Şehirde yaklaşık 6 bin öğrencinin ücretsiz yemek uygulamasından yararlandığı kaydedildi.

Şehit ve gazi ailelerine iftar programı düzenlendi Şehit ve gazi ailelerine iftar programı düzenlendi

-Yozgat

Yozgat'ta ücretsiz yemek uygulamasından 19 bin 292 öğrencinin faydalandığı söylendi.

İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, daha önce taşımalı sistemle eğitim gören 7 bin 52 öğrenciye ücretsiz yemek verildiğini anımsattı.

- Kırşehir

Kırşehir'de okul öncesi ve pansiyonlarda kalan öğrenciler ile taşımalı eğitim içerisindeki 9 bin 460 öğrenciye, ücretsiz yemek hizmeti verilmeye başlandı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğünün açıklamasında, Milli Eğitim Bakanlığının talimatları doğrultusunda, 4 bin 379 okul öncesi eğitim öğrencisi ile 3 bin 835 taşımalı eğitim kapsamındaki öğrenciye ve pansiyonlarda kalan 1246 öğrenciye haftanın 5 günü bir öğün ücretsiz beslenme hizmeti verildiği söylendi.

- Niğde

Niğde'de 8 bin 483 öğrencinin, bugün başlayan ücretsiz yemek hizmetini aldığı belirtildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğünün açıklamasına göre, şehir genelindeki 168 okulda eğitim gören 7 bin 469 anaokulu öğrencisi ile birleştirilmiş sınıflarda öğrenim gören 1014 ilkokul öğrencisi için ücretsiz yemek hizmeti verildi.

- Kayseri

Kayseri'de okul öncesi eğitim gören öğrencilere ücretsiz yemek uygulaması yapılıyor.

İl Milli Eğitim Müdürlüğünün açıklamasına göre, okulların yeniden açılmasıyla birlikte anaokulları, uygulama sınıfları ve bünyesinde ana sınıfı bulunan okullarda eğitim gören öğrencilere ücretsiz yemek hizmeti veriliyor.

Ücretsiz yemek uygulamasından Kayseri'de 31 bin 800 öğrenci faydalanıyor.

- Sivas

Sivas'ta okul öncesi, taşımalı eğitim ve anaokullarında eğitim gören öğrenciler için ücretsiz yemek uygulaması başlatıldı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğünün verdiği bilgiye göre, Bakanlığın belirlediği kriterlerde yürütülen çalışma kapsamında, kentteki 300 okulda ücretsiz yemek uygulamasının başlatıldığı kaydedildi.

AA-20230220-30360424-30360422-IC_ANADOLUDA_OKULLARDA_UCRETSIZ_YEMEK_UYGULAMASI_BASLADI