Makbule Atlı'dan Tuncer Gök'e ziyaret Makbule Atlı'dan Tuncer Gök'e ziyaret

Vali Becel mesajında, "6 Şubat’ta yaşadığımız ve milletimizi yasa boğan deprem afetinin yaralarını sarmaya çalışırken millet olarak birlik ve dayanışma ile imkanlarımızı seferber etmeye devam ettiğimiz bu zor günlerde Şaban ayının 15'inci gecesine tekabül eden ve Ramazan ayının habercisi olan bir Berat Kandil’ine daha ulaşmanın buruk da olsa mutluluğunu yaşıyoruz.

Berat Kandili, Yüce Rabbimiz nezdinde beratımıza vesile olduğu, Rabbimizin affediciliğine ve bağışlayıcılığına sığınmayı öğrettiği gibi özelikle bu zor günlerimizde kendimize, ailemize, din kardeşlerimize ve tüm kâinata karşı affedici ve bağışlayıcı olmayı da öğretir.

Bu sebeple özellikle dayanışmaya en çok ihtiyaç duyduğumuz bu anlarda kandiller, sevgi, hoşgörü, birlik ve beraberliğin en güzel yaşandığı anlamlı günlerden biri olmuştur.

Bu vesile ile bu zor günlerin de milletçe üstesinden geleceğimizi can-ı gönülden temenni ediyor, depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza bir kez daha Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralı depremzedelerimize acil şifalar diliyorum.

Başta Nevşehirli hemşehrilerimizin ve tüm İslâm Âleminin Berat Kandil’ini tebrik ediyor, bu anlamlı gecenin aramızdaki gönül bağlarını, birlik ve beraberliğimizi daha da güçlendirmesini, mutluluk, sağlık ve huzura vesile olmasını diliyorum." ifadelerini kullandı.