Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin, Bitlis Eren Üniversitesi’ni ziyaret etti.

Rektörlük makamında Rektör Prof. Dr. Necmettin Elmastaş tarafından ağırlanan, Rektör Prof. Dr. Semih Aktekin ile iki üniversite arasındaki iş birliği konularında fikir alışverişinde bulunuldu. Görüşmede ilki 2021 yılında Bitlis Eren Üniversitesi’nde gerçekleşen Uluslararası Pomza ve Perlit Sempozyumu’nun ikincisinin 2023 yılında Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirilmesine karar verildi.

Bitlis Eren Üniversitesi Yerleşkesinde incelemelerde de bulunan Rektör Aktekin ise “Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Necmettin Elmastaş ile ülkemizin önemli zenginlikleri arasında yer alan, Nevşehir ile Bitlis’e için önemli derecede katma değer ve istihdam imkanı sağlayan, farklı endüstriyel alanlarda yoğun olarak kullanılan ponza ve perlit madenleriyle ilgili ortak projelerimizin yanı sıra iki üniversite arasında mevcut ve yürütülebilecek bilimsel işbirliği çalışmalarını ele aldık. Kendilerine misafirperverliklerinden ve gösterdikleri yakın iş birliğinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

FiExeMyXkAAbJ11

Nevşehir'de voleybol ile tanışan 48 kadın, antrenman yaptı Nevşehir'de voleybol ile tanışan 48 kadın, antrenman yaptı

Sempozyuma ilişkin hazırlık çalışmalarının başlatılması yönünde mutabık kalınan görüşme, fotoğraf çekimi ve Prof. Dr. Necmettin Elmastaş'ın, Rektör Aktekin'e hediye takdimi ile son buldu.