Nevşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran, Göre yolu üzerindeki 134 bin metre kare büyüklüğündeki alana Halk Bahçesi yapılacağını açıkladı.

Mevzubahisi proje için TOKİ tarafından ihalenin asıllaştırıldığını belirten Savran, üretim çalışmalarına kısa zamanda başlanacağını müjdeledi.

Nevşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran, yaptığı açıklamada geçtiğimiz aylarda proje çalışmaları bitirilen Nevşehir Halk Bahçesi için, TOKİ tarafından ihalenin asıllaştırıldığını söyledi. Halk Bahçesi’nin Göre yolu üzerindeki Mostar Köprüsü devamında yer alan 134 bin metre kare büyüklüğündeki alanda yapılacağını açıklayan Savran, “Nevşehir’e yakışır bir Halk Bahçesi yapılacak. Burası Türkiye’nin en hoş Halk Bahçelerinden birisi olacak. Şehrimize hayırlı olmasını temenni ediyorum.” diye konuştu.

İhalenin yapılması ile beraber üretim çalışmalarına kısa zamanda başlanacağını kaydolan Savran, “Göre yolu üzerindeki Mostar Köprüsü devamındaki alan Halk Bahçesi olarak tasarlandı. TOKİ tarafından ihalesi yapıldı ve yakın zamanda imaline başlanacak. 134 bin metre kare büyüklüğündeki bir alan. Gerçekten çok büyük bir Halk Bahçesi olacak. İçerisinde sosyal etkinlik alanları, piknik alanları, spor kuruluşları, yürüyüş yolları bulunacak. Ayrıca bu alana muhtelif cins ve türde binlerce yeni ağaç dikilecek. Buranın şehrimize kazandırılmasını sağlayan başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Projenin başlangıcından sonuna kadar yanımızda olan Etraf ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum'a, TOKİ Başkanımızın bireyinde tüm

TOKİ personeline, Sayın Valimiz İnci Sezer Becel’e, Milletvekillerimiz Sayın Mustafa Cingöz ve Sayın Yücel Menekşe’ye, Şehir Başkanımız Sayın Ali Kemikkıran’a ve tüm katkısı olanlara teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Nevşehir İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri kırmızı ışıkta geçeni affetmiyor Nevşehir İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri kırmızı ışıkta geçeni affetmiyor

Daha yeşil bir Nevşehir için Nevşehir Belediyesi olarak son iki senede ciddi bir çalışma yürüttüklerini ve Halk Bahçesi’nin de buna ciddi bir katkı sağlayacağını ifade eden Başkan Savran, yürüttükleri ağaçlandırma çalışmaları hakkında da bilgi verdi.