Belediye Toplantı Salonu'ndaki programda konuşan Savran, daha önce kamuoyu ile paylaşılan yeni sanayi sitesi projesinin detayları hakkında bilgi verdi.

Nevşehir’in uzun zamandır yeni bir sanayi sitesine ihtiyacı olduğunu, bu kapsamda belirlenen alanda altyapı çalışmalarına başlanıldığını dile getiren Savran, "Aksaray yoluna yapılacak yeni sanayi sitesi projesi için büyük gayretle çalışıyoruz. Bu alana çeşitli büyüklüklerde 350 iş yeri yapılacak. Toplamda 3 milyon metrekarelik bir alana inşa edilecek projenin 1 milyon 800 bin metrekaresi sanayi alanı, kalanı da ihtisas alanı olacak." dedi.

Açıkgöz ve Menekşe'ye genel merkez görevi gelecek mi? Açıkgöz ve Menekşe'ye genel merkez görevi gelecek mi?

Kent gündemini uzun yıllardır meşgul eden bir sorunun çözüme kavuşturulmasına yönelik adımların atılmasının gururunu yaşadığını kaydeden Savran, şu ifadelre yer verdi:

"27 aydır sokaklarda, vatandaşın ve esnafın içindeyim. Sadece seçim dönemi gezmiyorum. Her sorana çalışmaların sürdüğünü ve yer belirlendikten sonra açıklayacağımızı söyledim. Bundan sonra da aşama aşama ne durumda olduğumuzu açıklayacağız. Bir an önce temelin atılması için de çaba göstereceğiz. Gece gündüz durmadan çalışacağımın sözünü verdim. Halen bu sözümün arkasındayım. Göreve geldiğim günden bu yana böyle çalışıyorum ve böyle de devam edeceğim. Biz bu işi yapacağız. Ben gemileri yaktım ve limana dönüş yok. Yola çıktık ve geri dönüp kaçmak yok. Ya yapacağız, ya yapacağız. Bunda da kararlıyım."