Nevşehir 2023 Genel Seçimleri 

2023 Genel Seçimlerinin 14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacağı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından açıklandıktan sonra siyaset kulisleri hareketlenmeye başladı. Nevşehir Ak Parti Milletvekilliği Aday Adaylığı başvurusu yapanların kimler olduğunu ya da kimlerin başvuru yapacağı Nevşehir'de en çok merak konusu olan konuların başında geliyor. 

Nevşehir Ak Parti Aday Adayları 

3 milletvekili bulunan Nevşehir'de 2 Ak Parti ve 1 CHP milletvekili bulunuyor. Ak Parti'nin Nevşehir'de her dönem milletvekilliği çoğunluğuna sahip olması nedeniyle genellikle Nevşehir Ak Parti Aday Adaylığına yoğun bir talep olduğu geçmiş yıllardan bilinmektedir. 2023 Genel Seçimleri içinde bu durumun yine aynı olması bekleniyor. Nevşehir'de kimlerin aday adaylığı başvurusu yapacağı yavaş yavaş belli oluyor. 

Nevşehir Ak Parti Aday Adaylığı İçin Başvuranlar Kimler

Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip ERDOĞAN'ın mevcut milletvekillerinin yeniden aday adaylığı başvurusu yapmalarını istemesi üzerine yaklaşık bir hafta süreceği belirtilen başvuruların açıldığı belirtildi.  Adalaet ve Kalkınma Partisi tarafından yapılan başvuru şartları paylaşımında  adaylık başvurusu yapan erkeklerden  5.000 TL., kadınlardan 2.500 TL. başvuru aidatı alınacağı bildirildi. 

Nevşehir'den Ak Parti Milletvekillliği Aday Adaylığı başvurusu yaptığını veya yapacağını açıklayan isimler şu şekilde, 

Av. Mustafa Rauf Yanar, Makbule Atlı, Ebubekir Gizligider, Levent Aldatmaz, Atilla Seçen, Ahmet Belada, Celal Yiğit, Av. Mehmet Yücel, Av. Mehmet Ali Tanrıver, Şaban Bilici, Ali Kemikkıran, Cengiz Ekici, Nuhali Ulukuş, Rıdvan Köybaşı, Hasan Yıldırım, Emre Çalışkan, İsmail Usta, Kemal Semiz, Edip Avşar, Halit Elma, Av. Muhammed Feyzi Aygün, Serkan Vural, Zafer Salgın, Necdet Ada, Fahri Yıldız olduğu alınan duyumlar ve Nevşehir siyaset kulisinde konuşulanlardan bilinenlerdir. 

Nevşehir'de Diyanetin seminerleri devam ediyor Nevşehir'de Diyanetin seminerleri devam ediyor

nevsehir_akparti_aday_adayları

Nevşehir Ak Parti 2023 Aday Adayları Foto Galeri: Nevşehir Ak Parti 2023 Aday Adayları