Depremlerden sonra depremzedeler için imkanlarını seferber eden Muş Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri, velilerin de yardımıyla topladıkları oyuncak, kıyafet, çocuk bezi ve hijyen ürünlerini paketledi.

Yardımlar, AFAD koordinasyonunda deprem bölgesine yollandı.

Okul Müdürü Remzi Sayılgan, deprem felaketinden sonra başlatılan yardım kampanyalarına yardımcı olmak için okulda çalışma başlattıklarını belirtti.

Depremin ilk gününden beri herkesin afetzedelerin yanında olmaya çalıştığını belirten Sayılgan, şunları söyledi:

"Öğrenci ve öğretmenlerimizle depremzede kardeşlerimizin yanındayız. 'Asrın felaketi' olarak nitelenen depremler hepimizi derinden etkiledi. Deprem bölgesindeki kardeşlerimize yardımcı olmak, ihtiyaçlarını bir nebze de olsa karşılamak istiyoruz. Islak mendil, bebek bezi gibi ihtiyaç duyulan malzemeyi temin etmeye çalıştık. Yardım kolileri ile Milli Eğitim Müdürlüğümüz bünyesinde hijyen paketleri hazırladık. Bunları deprem bölgesine gönderdik."

Muş'ta besiciler hayvanları besleyebilmek için karı eziyor Muş'ta besiciler hayvanları besleyebilmek için karı eziyor

Öğrencilerden Helen Sema Yentürk de depremden etkilenen insanlar için çok üzüldüklerinin altını çizdi.

Yaraları sarabilmek için çaba gösterdiklerini ifade eden Yentürk, "Hijyen, giyim, gıda ve oyuncak kolilerini deprem bölgesine gönderdik. Depremzede kardeşlerimizle dayanışma içinde olduğumuzu göstermek istiyoruz." diye konuştu.