Okul sporlarının yaygınlaştırılması ve güçlendirilmesi amacıyla okul ziyaretlerini sürdüren Gençlik ve Spor İl Müdürü Muhsin Özdemir, Avanos Kaymakamı Olgun Öner ile birlikte Özkonak Hacı Halil Türkkan Anadolu Lisesi ve Çalış Ortaokulunu ziyaret ederek öğrencilere spor malzemesi hediye etti. 

Nevşehir’de büyük bir başarıyla zirveye tırmandığı okul sporlarının yaygınlaştırılması ve güçlendirilmesi amacıyla okullarla işbirliğini sürdüren Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Bu kapsamda Gençlik ve Spor İl Müdürü Muhsin Özdemir, Avanos Kaymakamı Olgun Öner ile birlikte Özkonak Hacı Halil Türkkan Anadolu Lisesi ve Çalış Ortaokulunu ziyaret etti. Okul yöneticileri, beden eğitimi öğretmenleri ve öğrenciler tarafından sıcak bir şekilde karşılanan İl Müdürü Özdemir ve Avanos Kaymakamı Öner, okul sporlarının yanı sıra sporla ilgili değerlendirmeler yaparak okul sporlarındaki başarının sürdürülmesi ve daha fazla çocuğun sporla buluşturulması için çalışmaların hız kesmeden sürdürülmesinin önemine dikkat çekti. 

Planlanan çalışmalarla ilgili fikir alışverişinin de yapıldığı ziyarette okul sporlarından birden fazla branşlara katılım sağladıkları içinde ayrıca teşekkür eden İl Müdürü Özdemir ve Avanos Kaymakamı Öner öğrencilerle de bir süre sohbet etti. 

Ziyaretin devamında İl Müdürlüğümüz tarafından hazırlanan çeşitli spor malzemeleri İl Müdürü Muhsin Özdemir tarafından Okul Müdürlüklerine teslim edildi. 

İl Başkanlığımızda Özel Bir Ziyaret: Avanos İlçe Başkanımız ve Yönetimiyle Buluştuk İl Başkanlığımızda Özel Bir Ziyaret: Avanos İlçe Başkanımız ve Yönetimiyle Buluştuk