İngiltere'den YDA Dalaman Havalimanı'na gelen ve bu sezonun ilk turist kafilesi olan 188 kişilik kafile için karşılama töreni gerçekleştirildi. Uçaktan inen yolcular havalimanı yetkilileri tarafından güllerle karşılandı.

Çeşitli ikramlarda bulunulan İngiliz turistler, işlemlerinden sonra konaklayacakları otellere geçti. YDA Dalaman Havalimanı CEO'su Yiğit Laçin, İngiltere'den Muğla'ya gelen sezonun ilk charter seferinin Dalaman Havalimanı'na yapıldığını belirtti.

YDA Dalaman Havalimanı'nın İngiltere pazarında önemli bir yere sahip olduğunu ifade eden Laçin, "Manchester kentinden Türkiye'ye 188 yolcu ile gelen ilk uçağını karşıladık. Yaşadığımız deprem felaketinin üzüntüsüyle 2023 sezonuna girerken amacımız daha çok çalışıp turizm sektöründeki tüm paydaş ve iş ortaklarımızla misafirlerimize en iyi hizmeti sunmak istiyoruz." dedi.

Muğla'nın İlçesi Fethiye’de Kavga: '1 Ölü' Muğla'nın İlçesi Fethiye’de Kavga: '1 Ölü'

Laçin, İngiltere'den uçuşların yıl boyunca süreceğini belirterek, turizm sezonu için hazırlıkları tamamladıklarını, yeni sezonda hedeflerinin 2019 yılı rakamlarını geçerek 5 milyonuncu yolcuyu karşılamak olduğunu söyledi.

İngiliz turist Sera Jeffries, yaşanan deprem felaketi sebebiyle çok üzgün olduğunu ve Türkiye'yi çok sevdiğini aktardı.

Jack ve July Belsey ise Türkiye'ye ilk kez 1998'de geldiklerini söyledi. Her yıl 3-4 kez Türkiye'ye geldiklerini ifade eden July Belsey, "Burası bizim ikinci evimiz. Bu 62'nci gelişimiz." dedi.

"Asrın felaketi" olarak adlandırılan 6 Şubat'taki Kahramanmaraş merkezli, 11 ilin etkilendiği depremler sebebiyle bu yıl sezonun ilk uçağına su takı ile karşılama yapılmadığı öğrenildi.

AA-20230317-30601179-30601168-INGILTEREDEN_SEZONUN_ILK_TURIST_KAFILESI_MUGLAYA_GELDI-min