Fethiye Emniyet Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen etkinlikte İlçe Emniyet Müdürü Kayhan Dadaşoğlu, misafirhanede kalan kadınları ziyaret etti. Kadınların gününü kutlayan Dadaşoğlu, karanfil dağıttı.

Diğer yandan ilçe genelinde 8 Mart dolayısıyla farklı etkinlikler gerçekleştirildi. Polis ekipleri tarafından yapılan uygulamada sürücüler trafik kuralarına uymaları konusunda uyarıldı ve kadınlara karanfil verildi. Marmaris'te de depremzedelerin konakladığı otel yöneticileri, kadınlara karanfil verdi.

Muğlalı ustalar depremzedelere dikiş dersi veriyor Muğlalı ustalar depremzedelere dikiş dersi veriyor

AA-20230308-30511240-30511239-MUGLADA_DEPREMZEDE_KADINLARA_KARANFIL_DAGITILDI-min

19 Mayıs Gençlik Meydanı'nda ise İlçe Emniyet Müdürlüğü, İlçe Jandarma Komutanlığı ve İlçe Sağlık Müdürlüğü stant açarak, misafir afetzedelerin yanı sıra Marmaris'te yaşayan kadınlara karanfil ve broşür dağıttı. Stantlarda ilçenin kadın idarecileri de görev alarak kadınlara kurumları ile ilgili bilgi sundu.

Bodrum Belediyesi Bodrumspor Kulübü Derneği tarafından gerçekleştirilen etkinlikte, Belediye Başkanı Ahmet Aras tarafından Bodrumspor Coenda Medical Kadın Voleybol Takımı ile ilçede misafir edilen Gaziantep ekiplerinden Adam Voleybol Takımı'nın kadın sporcularına çiçek hediye edildi.

Muğla'da, Mor Pedal Kadın Bisiklet Derneği üyeleri, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde depremzede kadınları ağırladı. İl Halk Kütüphanesi paydaşlığında düzenlenen etkinlikte, gönüllü üyeler, KYK yurtlarında ikamet eden 35 deprem mağduru kadın ile bir araya geldi.

Programda depremzede kadınlar, müzeyi ve tarihi Arasta Çarşısı'nı gezdi, kütüphaneyi ziyaret etti.

Derneğin başkanı Yasemin Duygulu, gazetecilere, amaçlarının depremzede kadınların gözyaşlarına ortak olmak değil onları gülümsetmek olduğunu belirtti.

İl Halk kütüphanesi Müdürü Pınar Dengiz de bu etkinlikle "Kitap en iyi arkadaştır" temasını vurgulamak istediklerini ifade etti.