Memur-Sen Nevşehir İl Temsilciliği tarafından yapılan açıklamada yayına bağlanan Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Memur-Sen olarak deprem bölgesine 10 milyon TL bağışta bulunacaklarını açıkladı.

Memur-Sen bünyesinde bugüne kadar 134 TIR yardımı deprem bölgelerine gönderildiğini belirten Yalçın;                     “270 kişilik arama kurtarma ekibimizle sahadaydık, can kurtardık. Bu vesileyle arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi. 

Depremden etkilenen vatandaşların ihtiyaçlarının karşılanması ve bölgenin kalkınması adına, bağlı sendikalarıyla Memur-Sen’in de bağışta bulunacağını kaydeden Yalçın;                                                                                                       “Memur-Sen’e bağlı sendikalarımız olarak bu yayın vesilesiyle 10 milyon TL bağışımızı açıklamak istiyorum. Milletimize geçmiş olsun. Allah ülkemize bir daha böyle bir afet yaşatmasın” ifadelerini kullandı. 

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, panelde açıklamalar yaptı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, panelde açıklamalar yaptı

Bölgeye 6 milyon lira tutarında 550 çadır gönderdiklerini ekleyen Yalçın, Memur-Sen ve bağlı sendikaların genel başkanlarının birer maaşını AFAD’a bağışlama kararı aldığını, kampanyaya Türkiye’deki tüm Memur-Sen teşkilatını da davet ettiklerini bildirdi.