Ege Maden İhracatçıları Birliği EMİB, natürel taş sektöründe maden kazalarını önlemek için VR gözlüklerle eğitim verecek. “Evvel İnsan” diyen Ege Maden İhracatçıları Birliği, natürel taş sektöründe iş kazalarının önüne geçmek için VR gözlüklerle eğitim verecek.

“Natürel Taş Madenciliği Sektöründe İş Kazalarını ve Yaralanmaları Önlemek İçin İş Sıhhati ve Güvenliği Odaklı Faaliyetlerin Geliştirilmesi” adlı Avrupa Birliği projesi kapsamında verdikleri eğitimler ve workshoplarla natürel taş madenciliği sektöründe iş sıhhati ve güvenliğinin Avrupa Birliği ülkeleri seviyesine yükseltilmesini ve farkındalığın artırılmasını kastettiklerini dile getiren Ege Maden İhracatçıları Birliği İdare Heyeti Başkanı İbrahim Alimoğlu, natürel taş madenciliği sektöründe gözetici sağlık ve güvenlik kültürünün geliştirilmesi sağlamayı hedeflediklerinin kaydoldu.

Eğitimlere katılan her katılımcı, VR Gözlük kullanarak maden ocağını sanal etrafta görme ve ocaktaki muhtemel tehlike etkenlerini uzaktan belirleyerek eğitim alma tecrübeyi kazanmış olacağını ifade eden Alimoğlu, katılımcılarımıza iş kazalarının önlenmesine müteveccih en ehemmiyetli önlem olan teftiş ve evvelden önlem almayı tüm çalışanlar için kolaylaştıran bir İSG uygulamayı olan “Periyodik Değerlendirme Emelli Sarih Ocak Şevleri Sorgulama Formu” mobil uygulama tanıtımı da yapacaklarını söyledi.

ÖSYM seçim ayarlı sınav takviminde geri adım attı. ÖSYM seçim ayarlı sınav takviminde geri adım attı.

Bu kapsamda 2-3 Kasım 2022 tarihlerinde Ege İhracatçı Birlikleri Hizmet Binamızda dördüncüsünü yapacağımız eğitim programının ilk günü patronlara ve iş sıhhati güvenliği uzmanlarına, 3 kasımda ise; çalışanlara eğitim verilecek. Kontenjan dahilinde azalarımızı katılmaya davet ediyoruz” biçiminde konuştu.

EMİB'in “Natürel Taş Madenciliği Sektöründe İş Kazalarını ve Yaralanmaları Önlemek İçin İş Sıhhati ve Güvenliği Odaklı Faaliyetlerin Geliştirilmesi” adlı Avrupa Birliği Projesi çerçevesinde; VR gözlüklerin kullanıldığı eğitim ve workshopu 8-9 Kasım’da Bilecik’te, 15-16 Kasım’da Denizli’de ve 29-30 Kasım’da Antalya’da devam ettireceği bilindi.