Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, mobil mutfak araçları ve mobil ekmek fırınlarının, depremin ilk gününden itibaren Hatay'da on binlerce afetzedeye hizmet vermeyi sürdürdüğünü belirtti.

Konya olarak depremin yaralarını sarmak amacıyla Hataylıların yanında olmaya devam edeceklerini belirten Altay, şunları aktardı:

"6 Şubat'ta 11 ilde büyük yıkımlara neden olan asrın felaketinin hemen ardından Hatay'da arama kurtarma ve lojistik, içme suyu temini, altyapı ve kanalizasyon, konteyner kent gibi her türlü insani ihtiyacı karşılamak adına gece gündüz demeden çalışıyoruz. Depremden sonra sıcak yemek ve ekmek ihtiyacı noktasında sıkıntı yaşanmamasına da büyük önem verdik. Depremin daha birinci günü akşamı ilk sıcak çorbayı afetzedelerimize ikram etmiştik. İkinci günden itibaren de bölgeye sevk ettiğimiz günlük 75 bin sıcak yemek kapasitesine sahip mobil mutfak tırlar hizmet vermeye başlamıştı. Mobil mutfaklar ilk günden beri on binlerce depremzede vatandaşa ve bölgede hizmet veren görevlilere üç öğün sıcak yemek çıkarmaya devam ediyor. Ayrıca hayırsever Konyalıların katkısıyla kurulan mobil ekmek fırınları da her gün 23 bin civarında sıcak ekmek dağıtımı yaparak depremzedelerin içini ısıtmaya devam ediyor."

Çevre İçin: 42 Bin İnci İçin Ben De Varım Çevre İçin: 42 Bin İnci İçin Ben De Varım

Yine bu süreçte ekmek temininin sekteye uğramaması adına 50 tır unu deprem bölgesine ulaştırdıklarının altını çizen Altay, Büyükşehir Belediyesi, ilçe belediyeleri, odalar, sivil toplum kuruluşları ve gönlü zengin Konyalılarla birlikte tüm imkanlarla Hataylı kardeşlerin yanında olmaya devam edeceklerini ifade etti.

AA-20230319-30615809-30615808-KONYANIN_MOBIL_YEMEK_VE_EKMEK_ARACLARI_DEPREMZEDELERE_HIZMETE_DEVAM_EDIYOR-min