Şırnak'ta 2007'de vatani görevini yaptığı sırada mayın patlaması sonucu iki bacağını diz üstünden kaybeden 36 yaşındaki Konyalı gazi Hasan Kocamaz, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen kişilere maddi destek sağlayabilmek için imzalı Fenerbahçe formasını açık artırmayla satışa çıkardı.

Protez bacakları olmasına rağmen deprem bölgesine gidip yardım etmek isteyen Kocamaz'ın başvuruları fiziki durumu ve hava şartları el vermediği için olumsuz karşılandı.

Bu nedenle çok değer verdiği ve çerçevelettiği imzalı Fenerbahçe formasını açık artırmayla satışa sunan Kocamaz, elde edilen geliri depremden etkilenen aileler için kullanacak.

Karayolları 3. Bölge Müdürlüğü'nde görev yapan Kocamaz, yine de deprem bölgesine gitmek ve vatandaşlara yardım etmek istediğini belirtti. Az çok demeden yardımlarına devam ettiğini söyleyen Kocamaz, "Dün kendi aramızda depremzedeler için faydalı olabilecek ne yapabiliriz diye konuşurken, bazı vatandaşların sosyal medya hesaplarında kendilerine göre değerli şeyleri satarak gelirini deprem bölgesine gönderdikleri aklıma geldi." dedi.

Kocamaz, gazi olan bir silah arkadaşının kendisine gönderdiği imzalı Fenerbahçe formasını açık artırmayla satışa çıkarma kararı aldığını ifade etti. Kararını sosyal medya hesaplarından da duyuran Kocamaz, "Bazı geri dönüşler oldu. Bu forma benim için çok değerli. Ancak gelirini depremzedeler yararına kullanacağım için ne kadar yüksek fiyata satabilirsem o kadar faydası olacak." ifadelerini kullandı.

Konya'nın Derebucak ilçesinde bir evde yangın çıktı Konya'nın Derebucak ilçesinde bir evde yangın çıktı

Kocamaz aynı zamanda, "Formayı alacak olan vatandaştan bir ricam var. Forma, Kahramanmaraş'ta enkazdan 119. saatte kurtarılan ve Fenerbahçe-Konyaspor maçı var diye akşam formasıyla yatan Kamilcan Ağdaş'a verilirse benim için daha değerli olur. Bir Fenerbahçeli, bir Fenerbahçeli'yi mutlu etmiş olur." dedi.

AA-20230216-30325486-30325483-KONYALI_GAZI_DEPREMZEDELERE_DESTEK_ICIN_IMZALI_FENERBAHCE_FORMASINI_ACIK_ARTIRMAYA_CIKARDI (1)