Cihanbeyli Belediye Başkanı Mehmet Kale'nin yaptığı açıklamada, bölge için ilçede dayanışma örneği sergilendiğini ifade etti.

Konya'da silah kaçakçılığı operasyonu, birçok silah bulundu Konya'da silah kaçakçılığı operasyonu, birçok silah bulundu

İlçedeki vatandaşların hazırladığı içinde insani temel ihtiyaç maddelerinin yer aldığı onlarca yardım tırının gönderildiği bölgeye son olarak Başkan Kale'nin çağrısıyla depremzede çiftçiler için yüzlerce küçükbaş hayvan toplandı.

Başkan Kale, kampanyaya kısa süre içerisinde büyük bir katılımın olduğunu ve 500’den fazla küçükbaş hayvanın toplandığını kaydederek, "Bu hayvanlardan bir bölümünün geliri deprem bölgesi için kullanılmak üzere kaymakamlık tarafından ihale ile satıldı, büyük bir bölümü de depremzede yetiştiricilere dağıtılmak üzere Gaziantep Valiliği görevlilerine teslim edildi." diye konuştu.

Kale bunun dışında, bölgeye yeni bir ekipman desteği verdiklerini söyleyerek, organizasyondaki geçen emeği geçen ilçe Kaymakamı Fatih Uzun, tüm sivil toplum kuruluşu temsilcileri, mahalle muhtarları, belediye personeli ile bağışlara destek olan ilçe halkına teşekkürlerini iletti.

AA-20230220-30364132-30364127-CIHANBEYLIDEN_DEPREM_BOLGESINE_KUCUKBAS_HAYVAN_YARDIMI_YAPILDI-min