Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan yazılı açıklamada, Kahramanmaraş merkezli depremlerden sonra Belediye tarafından Hatay'da altyapı, lojistik, temiz su, mobil mutfak, haberleşme ve enerji sağlama çalışmaları yapıldığı ifade edildi.

Yapılan açıklamada, Hatay'da hayvancılıkla uğraşan vatandaşlara 10 tır besi ve süt yemi ulaştırıldığı, yemlerini teslim alan Hataylı hayvan üreticilerinin de zor günlerine yanlarında olan Konya Büyükşehir Belediyesine teşekkür ettiği belirtildi.

"Konya'da Uyuşturucu Operasyonunda Yakalanan Şüpheli Tutuklandı" "Konya'da Uyuşturucu Operasyonunda Yakalanan Şüpheli Tutuklandı"

Açıklamada ifadelerine yer verilen Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Hatay'da yaşamın normale dönmesi adına Konya'daki belediyeler, odalar, STK'ler ve hayırseverlerin tek yürek olduğunu ifade etti.

Hataylı depremzedelerin bu önemli günlerde yanında olabilmek adına büyük bir özveriyle çalıştıklarını belirten Altay, "İlçe belediyeleriyle bölgeye 600 tırdan fazla yardım malzemesi ulaştırdık. Geçtiğimiz hafta da 50 tır un gönderdik. Çiftçilerin üretim sürecine destek olmak için gönderilen 10 tır besi ve süt yemi bölgedeki üreticilere ulaştırıldı." ifadelerini kullandı.

Hayvansal üretimin bu dönemde sürekli olarak devam etmesinin önemli olduğunun altını çizen Altay şunları belirtti:

"Hatay'daki küçükbaş ve büyükbaş hayvan üreticisi kardeşlerimize can suyu olacak besi ve süt yemlerimizin bereketli olmasını diliyorum. Bu zor günler, devlet-millet iş birliğiyle atlatılabilir. Biz bir ve beraber olduğumuz zaman, aşamayacağımız zorluk yok. Konya olarak Hatay'da yaraları sarmak adına üzerimize düşeni yapmaya devam edeceğiz.".

Açıklamada, bir üreticinin, "Besici arkadaşlarımız yemsiz kaldı. Afetin ilk gününden beri burada olan Konya Büyükşehir Belediyesine minnettarız. Allah devletimizden, milletimizden razı olsun." ifadelerine yer verildi.

AA-20230223-30386798-30386796-KONYADAN_HATAYA_10_TIR_BESI_VE_SUT_YEMI_GONDERILDI-min