Kırklareli'nde cinayet zanlısı sahte kimlikle yakalandı Kırklareli'nde cinayet zanlısı sahte kimlikle yakalandı

Kahramanmaraş ve Hatay merkezli depremlerin yıkıma yol açtığı yerlerin arasında yer alan İskenderun'a gelen Başbakan Üstel, Başbakan Yardımcısı Fikri Ataoğlu ile Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Erhan Arıklı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez tarafından karşılandı.

Başbakan Üstel, Bakan Dönmez ve beraberindekiler, Afet Koordinasyon Merkezinde bilgilendirme toplantısına katıldıktan sonra KKTC hükümeti ile Kıbrıs Türk Dayanışma Platformu arasında imzalanan protokol çerçevesinde Adıyaman'da hayatını kaybeden küçük voleybolcular anısına ilçede "Kıbrıs Türk Şampiyon Melekler Köyü" adıyla 1000 prefabrik evin yapılacağı alanı ziyaret etti.

Üstel, inceleme gezisinde yaptığı konuşmada, 6 Şubat'taki ilk depremin hemen ardından gönüllerinin, akıllarının ve kalplerinin ana vatan Türkiye ile olduğunu söyledi. Hayatını kaybedenlerin ailelerinin acısını paylaşmak için KKTC halkının "tek yumruk" olduğunu kaydeden Üstel, şu şekilde devam etti:

"Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde seferberlik ilan edildi. Öncelikle bütün halkımız, arama kurtarma ekiplerimiz, gönüllü arama kurtarma insanlarımız hepsi bir anda koşarak Türkiye'ye gelecek ilk gemiye yetişmek için adeta kendi aralarında yarıştılar. Bunun yanında iş insanlarımız, ellerindeki en kıymetli araçlara bakmaksızın hepsini tırlarına yükleyip Gazimağusa Limanı'na dayandılar ve ilk gemiyle saat 12.00'den itibaren de yola çıktılar. Ana vatanımıza arama kurtarma için gelen 70 ülke arasında Azerbaycan ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ikinci ve üçüncü sırada yerimizi aldık. 500 arama kurtarma ekibimizi, 150 aracımızı, 150 makinemizi arama kurtarma çalışmalarına katılması için buralara gönderdik."