CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, İBB'nin Afet Koordinasyon Merkezi'ni gezdi, "Biz son sorun giderilinceye kadar bu işin takipçisi olacağız. Yapacakları her şeyi biz denetleyeceğiz, bakacağız, eksik varsa dillendireceğiz ama depremi yaşayan vatandaşların da bunu görmesi, denetlemesi, eksiklikleri rahatlıkla dile getirmesi lazım" diye konuştu.

Hatay'da deprem yüzünden yuvasız ve sahipsiz güvercinler Hatay'da deprem yüzünden yuvasız ve sahipsiz güvercinler

Soğukta, uyumadan bir kişiyi daha kurtarmak için gayret ve emeklerini esirgemeyenlere teşekkür eden Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:

"Bugün depremin 17'nci günü. Biraz daha rahat nefes alabiliyoruz ama geldiğim 17'nci günde hala pek çok sorunun olduğunu görüyorum. Sorunun birinci maddesi çadır. 17 günde eğer çadır sorununu çözemiyorsak bu ülkenin çok ciddi bir sorunu var demektir. Normalde Kızılay'ın, AFAD'ın çadır stoklarının olması ve bekletilmesi gerekirdi. Çadır stoku yoksa bir sorunumuz var demektir. Hala vatandaş gittiğimiz her yerde çadır istiyor. 'Çadır olsun, evimin yakınında bir yerde kurayım çadırımı' diyor. Çünkü evinin soyulmasından korkuyor. Vatandaşın bu talebini de haklı görmemiz lazım. İkinci gelişimde söylemiştim; 'kim çadır üretiyorsa, fiyatı ne olursa olsun gelip satın alacağız ve göndereceğiz' diye. Ama maalesef arzu ettiğimiz oranda çadır bulmakta zorlanıyoruz. Bazı belediyelerimiz yurt dışından çadır ithalatıyla ilgili çaba harcıyorlar. Onlar da geldiği zaman yine dağıtacağız."