Kayseri'deki Surp Krikor Lusavoriç Kilisesi'nde depremlerde yaşamını yitiren kişiler için dua edildi.

Caferbey Mahallesi'ndeki kilisede gerçekleştirilen "Miçing" ayinine çeşitli şehirlerden gelen Ermeni asıllı Türk vatandaşları katıldı.

Kayseri'de kaçakçılık operasyonu düzenlendi Kayseri'de kaçakçılık operasyonu düzenlendi

Yaklaşık 3 saat süren ayinde, Kahramanmaraş merkezli depremlerde hayatını kaybedenler için de dua edildi. Maşalyan, ayin sonrası yaptığı açıklamada, Kovid-19 salgını dolayısıyla bu ayini 3 yıldır gerçekleştirmediklerini belirtti.

AA-20230317-30599005-30598987-KAYSERIDE_PATRIK_SAHAK_MASALYANIN_YONETTIGI_MICING_AYINI_DUZENLENDI-min

Surp Krikor Lusavoriç Kilisesi'nin onarıldığını belirten Maşalyan şunları ekledi:

"Bu sene gelmek istedik çünkü kilisenin de onarımı yapılmıştı. Aslında biz 6-7 otobüsle gelecektik ancak deprem dolayısıyla ertelendi o turlar ama bugün geldik, ayinimizi yaptık. Kayseri'deki hatta Orta Anadolu'daki tek Ermeni kilisesi bu. Kayseri için de bir artı değer içeriyor çünkü turistler buraya geliyor, ibadetlerini yapabiliyor, açık bir kilisemiz. Allah'ın izniyle her sene buraya gelmeye devam edeceğiz. Burada sayın Belediye Başkanı ile görüştük. Kendisi de çok açık görüşlü bir önder. Her türlü yardım kiliseye yapılıyor. O anlamda teşekkür ediyoruz kendilerine. Öyle ki memnuniyetle ayrılıyoruz. Ecdadımızın, depremzedelerin ruhlarına dualarımızı yaptık. Hayırlara vesile olsun."

AA-20230317-30599005-30598995-KAYSERIDE_PATRIK_SAHAK_MASALYANIN_YONETTIGI_MICING_AYINI_DUZENLENDI-min