Kayseri 5. Ağır Ceza Mahkemesince 22 Kasım 2021'de karara bağlanan davada bilgilen karara sanık ve müşteki avukatlarının itirazı üzerine dosya Kayseri Bölge Adliye Duruşması 1. Ceza Dairesince değerlendirildi.

Marmaris’te "Damsız almıyoruz" kavgası: 10 yaralı Marmaris’te "Damsız almıyoruz" kavgası: 10 yaralı

Ceza dairesi, yerel mahkemenin sanıklar hakkında verdiği kararın hukuka uygun olduğunu kararlaştırdı.

Şehir Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi takımları, yakınlarınca kayıp ihbarında bulunulan M.T. ile boşandıktan sonra birlikte yaşamaya devam ettiği F.Ö'yü bulmak için çalışma başlatmıştı.

10 Haziran 2021'de, M.T'nin kardeşi Y.T, yengesi N.T. ve yeğeni B.T. gözaltına alınmıştı. Y.T'nin evinde arama yapan polis, iple boğuldukları belirlenen M.T. ile bu bireynin boşanıp birlikte yaşamaya devam ettiği F.Ö'nün cesedi, bahçedeki tandıra defineli olarak bulunmuştu.

Kuşkululardan N.T. adli kontrol şartıyla serbest bırakılmış, eşi Y.T. ile oğlu B.T. ise tutuklanmıştı.

Davayı karara bağlayan 5. Ağır Ceza Mahkemesi, sanıklardan Y.T'ye, ağabeyi M.T. ile F.Ö'ye karşı eyleminden dolayı "kasten öldürme" suçundan ağırlaştırılmış müebbet ve müebbet, B.T'ye aynı kabahatten iki kere müebbet mapus cezası vermiş, N.T'nin ise beraatına hükmetmişti.

İtirazları değerlendiren Kayseri Bölge Adliye Duruşması 1. Ceza Dairesi, bahaneli kararın müşteki H.T'ye tebliğ edilmediğine işaret ederek usul noksanlıklarınin giderilmesi için dosyayı geri göndermişti.

Yerel mahkemenin noksanlıkları gidermesi sonrası dosya yeniden istinaf duruşmasıne sunulmuştu.