Molla köyünde Kadir Hüz'e ait 2 katlı evde meydana gelen yangın, bitişikteki Cevat Aksu ile Suat Bahçeci'nin evlerine de sıçradı. Köy sakinlerinin durumu 112 Acil Çağrı Merkezine bildirmesi ile bölgeye çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi.

Ekiplerin çalışması sonucunda söndürülen yangında, Kadir Hüz ve Cevat Aksu'ya ait evler ile 1 samanlık tamamen yanarken Suat Bahçeci'nin evinde de hasar meydana geldi.

Yangın alanında incelemeler gerçekleştiren Kastamonu Valisi Avni Çakır, yangının gece saatlerinde çıktığını belirtti. Yangında 2 evin tamamen yandığını, 1 evin de çatısı ve üst katının kullanılamaz hale geldiğini aktaran Çakır, şunları ekledi:

"Bir de samanlık bu yangında zarar gördü. Arkadaşlarımız yangın ihbarını alır almaz olay yerine müdahale ettiler ama ahşap yoğunluklu yapılaşmadan dolayı yangın 2 evi tamamen kullanılamaz hale getirdi. Vatandaşlarımıza gereken her türlü yardımı yapmaya hazır olduğumuzu ifade ettik. Bir vatandaşımız Kastamonu merkezde oturup binasını hafta sonları kullanıyordu. Diğer vatandaşlarımız buradaydı. Onlar şu anda geçici olarak bir ailenin yanına yerleştirildi ama burada boş, müsait binalarımız var arkadaşlarımız gerekli araştırmayı yapacaklar."

AA-20230306-30490024-30490017-KASTAMONUDA_CIKAN_YANGINDA_2_EV_ILE_1_SAMANLIK_YANDI_1_EV_ZARAR_GORDU (2) (1)

Yangının ilk yapılan tespite göre elektrik panosundan çıktığını ifade eden Çakır, "AFAD olarak, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı olarak her türlü imkanlarımızı kullanacağız. Vatandaşlarımızı en kısa sürede evlerine tekrar kavuşturacağız. Can kaybı olmaması tek tesellimiz." dedi.

Kastamonu'da 7 kişi kaçak kazı yaparken yakalandı Kastamonu'da 7 kişi kaçak kazı yaparken yakalandı

AA-20230306-30490024-30490018-KASTAMONUDA_CIKAN_YANGINDA_2_EV_ILE_1_SAMANLIK_YANDI_1_EV_ZARAR_GORDU (1) (1)