Kahramanmaraş'ta gerçekleşen depremler sonrasında depremzedelerin yaralarının sarılmasına yardımcı olmak amacıyla başlatılan kampanyaya ilçedeki besiciler de destek verdi.

Kars'ta hastanede ufak çaplı yangın çıktı, yangın söndürüldü Kars'ta hastanede ufak çaplı yangın çıktı, yangın söndürüldü

Kağızman Kaymakamlığı bünyesinde İlçe Tarım Müdürlüğü ekipleri, köylerde bağışlanan hayvanları topladı. Sağlık kontrollerinden geçen 300 küçükbaş ve 4 büyükbaş hayvan kesilmek üzere Erzurum Et ve Balık Kurumuna gönderildi.

Hayvanlar burada kesilerek etleri deprem bölgesine gönderilecek.

Hayvan bağışına öncülük eden köylülerden Mehmet Yılmaz, depremzedelere destek amacıyla köylerden yapılan küçükbaş ve büyükbaş hayvan bağışını topladıklarını ifade ederek;

"Bugün birlik günü, Allah deprem bölgesindeki vatandaşlarımızın yardımcısı olsun. Dedelerimden, dayılarımdan, amcalarımdan ve teyzelerimden herkesten Allah razı olsun. Hayvanlar kesimlerinin ardından bölgeye gönderilecektir." dedi.

Kağızman Ziraat Odası Başkanı Sülhettin Günday da toplanan hayvanları Erzurum'a götürüp kestireceklerini ve oradan da deprem bölgesine götüreceklerini aktardı.

AA-20230301-30443083-30443080-KARSLI_BESICILERDEN_DEPREMZEDELERE_300_KUCUKBAS_VE_4_BUYUKBAS_HAYVAN_BAGISI-min