Gaziantep Karkamış'taki roketli saldırıda ölen 5 yaşındaki Hasan Karataş ve genç öğretmen Ayşenur Alkan toprağa verildi.

Mohammed Hassan Shekh Mohamud Adli Tıp Kurumu'ndan kusur raporu geldi. Mohammed Hassan Shekh Mohamud Adli Tıp Kurumu'ndan kusur raporu geldi.

şehit

Hasan Karataş için Karanfil Mahallesi'nde cenaze töreni yapıldı. CHP İzmir Milletvekili Mahir Polat da aynı zamanda yeğeni olan küçük çocuğun cenazesine katıldı. Üç kardeşi olan Hasan, ailenin üçüncü çocuğuydu.Küçük çocuğun hayatını kaybettiği saldırıda, 5 aylık hamile olan yengesi Büşra Karataş da ağır yaralandı.

ayşenur

Ayşenur Alkan için  Nizip'te cenaze töreni düzenlendi.Mustafa-Hayriye Alkan çiftinin 4 çocuğundan en büyüğü olan Ayşenur Alkan'ın Türk bayrağına sarılı tabutunun getirilmesi ile yakınları, gözyaşı döktü.Ayşenur öğretmenin yakınları da tabutuna '24 Kasım Öğretmenler Günü'n kutlu olsun şehidim' yazılı çiçek bıraktı.İl Müftüsü Hüseyin Hazırlar'ın kıldırdığı namaz sonrası Ayşenur Alkan'ın cenazesi, gözyaşları arasında Nizip Asri Mezarlığı'nda toprağa verildi.