Karaman Boynuincelileri Yörükleri Derneği tarafından Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi 15 Temmuz Konferans Salonunda düzenlenen etkinlikte, Gençlik ve Spor Bakanlığına (GSB) bağlı yurtlarda kalan afetzede ailelerin 4-12 yaşındaki çocuklarına yönelik kukla ve tiyatro gösterimi, masal saati gibi aktiviteler gerçekleştirildi.

Tarihi eser kaçakçılığı operasyonunda yakalanan 7 şüpheli serbest bırakıldı Tarihi eser kaçakçılığı operasyonunda yakalanan 7 şüpheli serbest bırakıldı

AA-20230312-30545555-30545550-KARAMANDA_DEPREMZEDE_COCUKLAR_ICIN_MORAL_GECESI_DUZENLENDI-min

Depremlerden etkilenen çocukların yüzünü güldürmek, endişelerini azaltmak ve depremin izlerini silmeye yardımcı olmak adına gerçekleştirilen etkinlikte, ayrıca misafirlere ikramlarda bulunuldu.

Dernek Yöneticisi Mehmet Çataltepe, etkinlik sonrası yaptığı açıklamada, tüm ülkemizi derinden etkileyen deprem sonrası dernek olarak birçok yardım etkinliğine katıldıklarını belirtti.

Karaman'da misafir edilen afetzede çocukların biraz olsun sıkıntılarından kurtulması adına böyle bir etkinlik gerçekleştirdiklerini aktaran Çataltepe, "Çocuklarımızın yüzlerinin gülmesini istedik. Onların yüzü gülünce ailelerin, bizlerin yüzleri gülüyor. Etkinliğimizde oyunlar, kukla ve tiyatro gösterisi vardı. Ben etkinliğimizin hazırlanmasında bizlere destek verenlere teşekkür ediyorum." dedi.