Trabzon

Trabzon'daki vatandaşlar, Valilik koordinasyonunda Beşirli Çok Amaçlı Spor Kompleksi'nde oluşturulan yardım merkezine yardımlarını sağlamaya devam ediyor. Merkezdeki gönüllüler, gelen yardımları çeşidine göre ayırarak, paket şeklinde depremzedelere ulaştırılmak üzere hazırladı.

Trabzon'da tele takılan boz ayının imtihanı Trabzon'da tele takılan boz ayının imtihanı

Vali İsmail Ustaoğlu ve eşi Şenay Ustaoğlu da kentteki otellere yerleştirilen depremzedeleri ziyaret edip "geçmiş olsun" dileklerinde bulundu.

Rize

Rize'de Gençlik Merkezi de depremzedeler için yardım toplamaya devam ediyor. Kente gelen depremzedeler, burada oluşturulan sosyal markette giyim ve gıda ihtiyaçlarını sağlıyor. Rize Berberler ve Kuaförler Odası'na üye berber ve kuaförler de depremzedelere ücretsiz kişisel bakım hizmeti sunuyor.

Giresun

Giresun'da da afetzedelere yardımlar devam ediyor. Valilik tarafından açıklamada, bu güne kadar Malatya'ya 222, Adıyaman'a 145, Kahramanmaraş'a 70, Gaziantep'e 25, Hatay'a 20, Adana, Diyarbakır ve Osmaniye'ye de birer olmak üzere 485 yardım aracının deprem bölgelerine sevk edildiği ifade edildi. Yapılan çıklamada, ayrıca yardım araçları dışında deprem bölgelerine iş makinelerinin de aralarında bulunduğu 1006 araç gönderildiği belirtildi.

Ordu

Ordu deprem bölgesine 159 tır ve kamyon yardım ulaştırdı. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler, yaptığı açıklamada, Ordu'dan 2 bin 155 personel ile 595 araç ve iş makinesinin bölgede çalışmalara katıldığını belirtti. Ordu Su ve Kanalizasyon İdaresinin 30 personeli, 12'si tanker 15 araçla Adıyaman ve Kahramanmaraş'ta görev alıyor. Altınordu Belediyesi çalışanları ve gönüllülerden oluşan 20 kişilik ekip, Adıyaman'da enkazlarda arama kurtarma, çadır kurulumu ve insani yardımların ulaştırılmasına katkı sağlıyor.

Artvin

Artvin Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre Artvin Valiliğinin koordinesinde İl Özel İdaresi ve Ankara Artvinliler Derneği iş birliğinde depremden etkilenen vatandaşlar için kalıcı konutlarına geçene kadar Kahramanmaraş'ta 100 konteynerlik "Artvin Mahallesi" kurulacağı belirtildi. Yapılan açıklamada, depremzedelerin yaralarına ilaç olabilmek adına başlatılan kampanyaya kurum, kuruluş, sivil toplum örgütleri ile hayırseverlerden desteklerine devam etmeleri istendi. Ardanuç ilçesine bağlı Güleş köyü sakinleri de 42 küçükbaş hayvan satarak gelirini AFAD ve Türk Kızılayına gönderdi.

AA-20230218-30346626-30346622-KARADENIZDEN_DEPREM_BOLGESINE_YARDIMLAR_DEVAM_EDIYOR-min