Macaristan Halkından Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Sıcak Karşılama Macaristan Halkından Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Sıcak Karşılama

Bu sene 10.'su tertip edilen 1461 Kapalıçarşı Dergisi'nin ödül merasiminde, 36 değişik müessese ve birey ödül aldı.  Gecede ödül alamayanlar ödül alanlardan daha kısmetli idi.  Bütün anlamı ile 'Zenginler Kulübü' diye deyim edilen gece de, birbirinden güçlü altın ve pırlanta işletmeleri sanki birbiri ile yarıştı.

Ödül alamayan misafirlere Hamdi Hücum tarafından 70 adet altın küpe hediye edilirken, yeniden ödül alan bir işletme, cebinden göstermek için çıkardığı pırlanta dolu, 2 karatlık poşeti bakmak için alan Gökhan Yalçın tarafından seyircilere fırlatılarak hediye edildi.

Gecenin yeniden özel olarak Latelier Blanc tarafından hazırlanan 200 bin Euro kıymetindeki özel gelinlik ve altın takı defileleri de alaka sürükleyen istikametlerinden bir değişiği idi.

Bu sene, gece de ödül alan onur ödüllerinde yer alan adlar ise oldukça esrarengizdi. Deniz Güçleri Kurmay Başkanı vazifesini yapan Cihat Yaycı, Genel Kurmay İstihbarat Başkanı İsmail Hakkı Pekin, Zeynel Abidin Erdem, Yaşar Sönmez, Yücel Bekdemir ve gecenin altın küpelerini hediye eden Hamdi Hücum ve oldukça popüler adlar arasında idi.

Gecenin onur onurluklarını ise yeniden bir o kadar popüler adlardan, Mücevher İhracatçılar Birliği Başkanı Burak Yakın, İstinaf Duruşmaları Cumhuriyet Savcısı Hikmet Gülay, Basın Duyuru Müessesesinden İbrahim Delibaş, Cevahir Holdingden Ender Cevahir, Showmax Genel müdürü Mehmet Alp Elmalı, Radyobir kurucusu Hakan Dikmen gibi adlar verdi.

Hollandalı prodüktör ile birlikte geceye gelen Yaşar Sönmez ise 30 milyon tl lik Rolls Royce Jipi ile geldi.

600 misafirin katıldığı gecenin hazırlıkları 60 gün sürdü ve hiç bir lüksten sakınılmadı.

1461 Kapalıçarşı Mecmuası sahibi Gökhan Yalçın, “beynelmilel bir mecmua bu mevzuda tuhaf bir rekorunda sahibi olduk iftiharlıyız ve mutluyuz”