Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, depremlerden etkilenen çocuklar için çeşitli etkinlikler düzenliyor.

Kapadokya'da depremzedelere ATV turu Kapadokya'da depremzedelere ATV turu

Başta yurtlar olmak üzere çeşitli merkezlerde afetzedeler için gerçekleştirilen etkinlikler kapsamında temin edilen ATV arazi araçlarıyla Kapadokya'da peribacalarıyla kaplı vadilerde tur düzenlendi.

NEVÜ Öğretim Üyesi Ömer Kırmızı, "KYK yurtlarında barınan çocukların hem rehabilite olmaları hem de eğlenceli vakit geçirmeleri adına ATV turları düzenledik. Etkinliklerimizi 5 ayrı yurtta yapıyoruz. Her yurtta ortalama 70-80 öğrenci faaliyetlerimize katılıyor." ifadelerine yer verdi.

AA-20230311-30540019-30540011-DEPREMZEDE_GENCLER_ARAZI_ARACLARIYLA_KAPADOKYAYI_GEZDI (1)

Gaziantep'ten şehre gelen ve ailesiyle yurtta kalan Dilek Panoğlu da (16) Kapadokya'daki etkinliklerden keyif aldığını belirterek, "Gerek yurtta gerekse buradaki insanlarca güzel karşılandık. Daha önce Kapadokya'yı gezmedim ama internet aracılığıyla fotoğraflarını görmüştüm. Canlı canlı görünce gerçekten de memnun kaldım, burası çok güzel." dedi.

Ramazan Yazıcı da depremin ardından Malatya'dan Nevşehir'e geldiklerini kaydetti.

Memleketlerine dönmeyi planladıklarını ifade eden Yazıcı, "Kapadokya'yı daha önce gezmemiştim ama gelmeyi çok istiyordum. Buraları gelip gördük, manzarası çok güzel. Malatya'ya dönmeyi düşünüyoruz. Evimizi güçlendirme çalışması yapılacak, bitince yeniden Malatya'ya dönüp okuluma devam edeceğim." dedi.

AA-20230311-30540019-30540012-DEPREMZEDE_GENCLER_ARAZI_ARACLARIYLA_KAPADOKYAYI_GEZDI (1)

75 lise öğrencisinin katıldığı tur Göreme beldesindeki Zemi Vadisi girişinden başladı, Kılıçlar ve Güllüdere vadilerinin ardından başlangıç noktasında tamamlandı.