Kapadokya'da 23 Nisan Coşkusu: Sıcak Hava Balonları Türk Bayraklarıyla Gökyüzünde

Bu özel manzara, turistler ve bölge halkı için unutulmaz bir 23 Nisan deneyimi sundu.

Sıcak hava balonları, gün doğumundan önce tur için hazırlandı. Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin kuruluşunun 104. yıl dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için balon sepetlerine Türk Bayrakları ve Atatürk posterleri asıldı. Güneşin doğmasıyla birlikte balonlar peş peşe gökyüzüne yükseldi ve Kapadokya'nın benzersiz manzarasını rengarenk bir görüntüyle taçlandırdı.

Ebeler Haftası: Hayata Hoş Geldin Dedirten Kahramanlarımız Ebeler Haftası: Hayata Hoş Geldin Dedirten Kahramanlarımız

Balon pilotu İbrahim Daşdeler, "Her yıl olduğu gibi bu yıl da 23 Nisan'ı Türk Bayrakları ile gökyüzünde kutlayacağız. Umarım coşkuyla kutladığımız bu gelenek her yıl devam eder" dedi.

Kapadokya tatili için Eskişehir'den gelen Seval Çıraklı, "Görsel bir şölen var. Bu nedenle çok heyecanlıyız. Bugün 23 Nisan olması da çok önemli" ifadelerini kullandı. Kardelen Çıraklı da "Bugün 23 Nisan, Kapadokya’ya geldik ve balonları izliyoruz. Hem bizim için çok coşkulu bir gün hem de heyecanlı bir gün. Burası çok güzel. Gelmek isteyen varsa mutlaka öneriyorum" dedi.

10 yaşındaki Mahmut Emin Özacar, 23 Nisan'ın kendisi için ne kadar önemli olduğunu şu sözlerle anlattı: "Bugünü iyi ki yapmışlar. Çünkü biz eğleniyoruz. Benim en mutlu olduğum gün 23 Nisan. Atatürk’e teşekkür ederim, bugünü bize armağan ettiği için."

Adana'dan Kapadokya'yı görmek için gelen öğretmen Berivan Tilki, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın önemine dikkat çekerek, "Ben de bir öğretmenim. Güzel nesiller yetiştirmek bizlerin görevi. Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun" dedi.

Kapadokya'daki bu özel etkinlik, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın coşkusunu gökyüzüne taşırken, bölgenin büyüleyici manzarasıyla birleşerek unutulmaz bir deneyim yarattı.

23 Nisan23 Nisan 2

Editör: Kapadokya Medya