• İhaleyi Kapadokya Organizasyonları AŞ kazandı

Nevşehir merkeze bağlı Göreme kasabasında mülkiyeti belediyeye ait turistik tesis ihalesi Kapadokya organizasyonları AŞ'de kaldı.

Konuya ilişkin Göreme belediyesinden yapılan açıklamada; "04.12.2023 tarihinde saat 14.00 'te İhalesi yapılan; Mülkiyeti Belediyemize ait 64 odalı 1 adet otel ve 15 apart ihalesi "Kapadokya Organizasyonları Turizm A.Ş. 'nin üzerinde kalmıştır. Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur" denildi.

  • Emeğinizi TARSİM ile koruyalım

İl Tarım ve Orman Müdürü Özgür Memiş, zor şartlar altında ve büyük emeklerle üretim yapan Nevsehir çiftçilerin doğal afetlere karşı kendilerini güvence altına alarak sürdürülebilir bir üretim gerçekleştirebilmek için TARSİM Tarım Sigortası yaptırmayı ihmal etmemelerini söyledi.

  • Derinkuyu'da çevre yolu aydınlatma çalışmaları yapılıyor

Sürüş güvenliğini arttırılması, olası kazaların önüne geçilmesi için Derinkuyu Belediyesinin talebi ile gündeme alınan çevre yolu aydınlatma yapım işine başlanıldı.

Medaş tarafından 10 Milyon TL ile ihale edilerek toplamda 5 km uzunluğundaki çevre yolunun tamamı ışıklandırılmış olacak.

Derinkuyu Belediye Başkanı Bülent Aksoy, "Bizlerden ve ilçemize yapılan yatırımlardan desteklerini hiç bir zaman eksik etmeyen il başkanımız Sn.Ali Kemikkıran ve Milletvekilimiz Sn.Süleyman Özgün ve Sn.Emre Çalışkan’a şahsım ve tüm hemşerilerim adına teşekkür ediyorum. Katkılarından dolayı Medaş Genel Müdürü Erol Uçmazbaş’a ve tüm yetkilerine teşekkür ediyorum" dedi.

  • EBS'den Valilik makamına ziyaret

Eğitim Bir Sen il yönetimi başkan Harun Öcal, yönetim kurulu ve Hbvü Eğitim Bir Sen başkanı Doç. Dr. Recep Tek ile yönetim kurulu Vali Ali Fidanı makamında ziyaret etti.

Ziyaret sonunda Vali Fidan'a sendikanın eğitime bakış kitabı hediye edildi.

Başkan Harun Öcal, "Nazik kabulleri için Valimiz Sn. Ali Fidan' a teşekkürlerimizi sunuyoruz" dedi.

"İmar Uygulaması Tamamlandı: Tapu Belgeleri Resmen Tescil Edildi" "İmar Uygulaması Tamamlandı: Tapu Belgeleri Resmen Tescil Edildi"

  • CHP heyetinden TSD'ye ziyaret

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Bülent Yumuş ve beraberindeki yönetim kurulu üyeleri Türkiye Sakatlhar Derneği Nevşehir Şube Başkanlığını ziyaret etti.

Başkan Yumuş, "Engelliler günü münasebetiyle yönetim kurulu üyelerimizle beraber Sakatlar Derneği başkanı Ekrem Altıntaş'ı ziyaret ederek engellilerin sorunlarını dinledik" dedi.

  • İYİ Partiden protokol ve STK ziyaretleri

İYİ Parti'nin yeni il başkanı Ali İhsan Parlatan ve beraberindeki il yönetimi önve Vali Ali Fidan'ı, ardından Şehit Aileleri ve Gazileri Derneğini ziyaret etti.

Her iki zayerete ilişkin Başkan Parlatan, "Sayın Valimiz Ali Fidan Beyi İYİ Parti yeni il yönetimimiz ile ziyarette bulunduk,Şehir konuları hakkında fikir alışverişinde bulunduk.Misafirperverliğinden dolayı Sayın valimize yönetim kurulu olarak teşekkür ederiz.

İYİ Parti Teşkilatımız ile Şehit Aileleri Derneği Nevşehir Şube Başkanlığını ziyaret ettik,

Hüsnü kabulleri nedeni ile şükranlarımı sunuyorum" diye konuştu.

  • Avanos İzmir Travel Turkey'de tanıtılacak

Avanos belediyesinden yapılan açıklamada; "Kültürel, sanatsal ve doğal güzellikleri ile bölgemizin gözde ilçesi Avanos'umuzu İzmir Travel Turkey uluslararası turizm fuarında tanıtmak üzere güzel İzmir'e gidiyoruz. Kapadokya ve Avanos sevdalısı tüm seyahat severleri Kapadokya Standına bekleriz" ifadelerinde bulunuldu.

Tarih: 7- 9 Aralık 2023

Yer:A Hol- Fuar İzmir

  • Üniversiteyi kazanan öğrencilere kitap desteği

Eğitime desteğe öncelik veren Genç Nevşehirliler Derneği, Ankara’da ve farklı illerde Üniversite kazanan Nevşehirli öğrencilere ücretsiz bölüm kitaplarını hediye etti.

Derneğimiz kuruluşundan itibaren memlekete değer katan ve eğitim anlamında bir sivil toplum kuruluşu olarak bugüne kadar görülmemiş desteği vermeye devam ediyor. Ankara'da yaşayan İş İnsanı Emel Büken Töreli'nin desteği ile birlikte bu sene bir ilki daha gerçekleştirdi. 

Memleketin yetiştirmiş olduğu gençlere Ankara’da sahip çıkan ve onları maddi ve manevi anlamda yalnız bırakmayan Dernek; bu yıl öğrenim döneminde ihtiyaçları olan bölüm kitaplarını veya mezuna yaklaşan son sınıf öğrencilere Kpss kitapları, TUS hazırlık kitapları ve hatta Tıp öğrencilerine Steteskop desteği ile bir kez daha gönüllere girdi.

2018'den itibaren Ankara’da yaşayan bürokrat, İş İnsanı, Üniversiteli öğrenciler ve ticaretle uğraşan yüzlerce Nevşehirliyi bir araya getirmeye çalışan Genç Nevşehirliler Derneği, yaklaşık 6 senedir bugüne kadar hiç bir sivil toplum kuruluşunun yapamadığı faaliyetleri ve programları aksatmadan başarıyla bugünlere getirdi.

Memlekete kütüphane desteği ile başlayan destekler bugün itibariyle toplam 13 binin üzerinde kitap bağışı ile birlikte 5 kütüphaneyi okullara kazandırdı. Bir tane özel eğitim sınıfı, bir adet mini spor kompleksi, bir adet konferans salonu desteğiyle binin üzerinde öğrencinin faydalanacağı imkanları sundu. 

2021-2022 yılında geniş kapsamlı çalışmalarla Ankara’da öğrenim gören 100 öğrenciye burs desteği imkanı sunduk. Bir sonraki eğitim döneminde 120 öğrenciye desteğe devam eden Genç Nevşehirliler Derneği, bu sene de aynı şekilde Üniversiteli öğrencilere zor dönemlerinde destek olmaya devam ediyor. 

Editör: Kapadokya Medya