Kalaba Belediye Başkanı Yorgancı Halkı Uyardı

Kalaba Belediye Başkanı Erdal Yorgancı adına belediye sosyal medya hesaplarında paylaşılan dikkat çeken kritik uyarıyı Yorgancı şu cümlelrle duyurdu. 

"Yazıcı'nın İHD Ziyareti: İnsan Haklarına Verilen Önemde Bir Buluşma" "Yazıcı'nın İHD Ziyareti: İnsan Haklarına Verilen Önemde Bir Buluşma"

Sevgili halkım sıcakların artması bahçe fidelerinin yoğun olmasıyla kullanımın artması ,gurbetçi ailelerimizin dönüşü ile nüfusun artması gibi sebeplerle su sıkıntısı başlayacaktır. Onun için gereksiz kullanımları yapmayalım . Su fiyatlarına hiç zam yapmadık . Elektirik faturamız 2019 da 65 - 70 civarındayken şimdi 350- 380 civarında geliyor yani 5 kat arttı biz buna rağmen Nevşehir'in en ucuz suyunu sizlere kullandırıyoruz. İlçelerimizde ve diğer beldelerimizde 9 ila 24 lira arasında. Çünkü ilk ve en önemli hedefimiz hep fakirimin fukaramın cebinden az para çıkarmak hatta becebildiğimiz kadar ceplerine artı para koyabilmek oldu. Su kullanımı için zam tavsiyeleri yapan oldu biz reddettik . Güneş enerji panellerimiz kurulduğunda inşallah 5 yıl daha zam olmayacak . Ama su ucuz diye israf etmeyelim. Birde şuan kuyumuzun biri arızalı sağolsun koza müdürümüz Engin bey isteğimi her zamanki gibi geri çevirmeyerek sabah vinç gönderiyor. Arızayı giderip tüm kuyuları faaliyete geçireceğiz. Allah’a emanet olun.

Editör: Gülşehir Medya