Kahramanmaraş merkezli depremlerde şehirdeki bankaların şubelerinin bulunduğu binalar da zarar gördü. Bunun üzerine banka çalışanları, vatandaşların isteklerini işlemler için hazırlanan otobüste yerine getiriyor.

Banka otobüsü, şehrin farklı noktalarında vatandaşlara hizmet veriyor.

Şehir sakinlerinden Zeynel Gök, depremin, vatandaşlara iletilen birçok hizmeti engellediğini belirtti.

Depremden sonra tüm kurumların, hizmetlerini iletmek için seferber olduğunu ifade eden Gök, "İşlemlerim için buraya geldim. Bankaların verdiği gezici şube hizmetinden faydalanıyoruz. Depremde, kentteki banka şubesi binaları da zarar gördü, birçok faaliyet mobil olarak sürdürülüyor. Ayağa gelmiş hizmetten memnunuz. Deprem bölgesinde, böyle olumsuz bir durumda çok güzel bir hizmet." dedi.

Kahramanmaraş'ın komşu illerinin de depremzede olduğunu ifade eden Gök, "Çevre illere gitme durumumuz olmadığı için biz burada mağdur olacaktık. Bu hizmetlerin olması, mağduriyeti gideriyor. Gerekli ödemeler konusunda hükümetimiz, devletimiz, erteleme konusu olsun, diğer olanaklar olsun her türlü kolaylığı gösterdi. Hayat devam ediyor, hizmetler de devam etmeli." dedi.

Sosyolog ve ekibi, depremzede çocukların yüzünü güldürüyor Sosyolog ve ekibi, depremzede çocukların yüzünü güldürüyor

Ayşegül Karapınar da yaşadıkları büyük afet sonrasında yaraların sarılmaya devam edildiğini, depremin ardından birçok mağduriyetin giderildiğini aktardı.

Gezici banka şubesinin kendilerine kolaylık sağladığına işaret eden Karapınar, hem kurumlara hem de depremde kendilerine yardım ve destek verenlere teşekkür etti.

AA-20230308-30508725-30508721-DEPREMLERIN_MERKEZ_USSU_KAHRAMANMARASTA_BANKALAR_GEZICI_SUBE_ILE_HIZMET_VERIYOR-min