Bakan Soylu, Türkoğlu ilçesini ziyaret etti Bakan Soylu, Türkoğlu ilçesini ziyaret etti

Kahramanmaraş merkezli 7,7 ve 7,6 şiddetlerindeki depremlerde şehirdeki bankaların yer aldığı binalar da zarar gördü. Bu sebeple banka çalışanları, vatandaşların taleplerini işlemler için hazırlanan otobüste gerçekleştiriyor.

Banka otobüsü, şehrin farklı noktalarında vatandaşlara hizmet veriyor.

Şehir sakinlerinden Zeynel Gök, depremin, vatandaşlara iletilen birçok hizmeti engellediğini belirtti.

Depremin ardından tüm kurumların, hizmetlerini iletmek için seferber olduğunu belirten Gök, "İşlemlerim için buraya geldim. Bankaların verdiği gezici şube hizmetinden faydalanıyoruz. Depremde, kentteki banka şubesi binaları da zarar gördü, birçok faaliyet mobil olarak sürdürülüyor. Ayağa gelmiş hizmetten memnunuz. Deprem bölgesinde, böyle olumsuz bir durumda çok güzel bir hizmet." diye konuştu.

Kahramanmaraş'ın komşu illerinin de depremzede olduğunu dile getiren Gök, "Çevre illere gitme durumumuz olmadığı için biz burada mağdur olacaktık. Bu hizmetlerin olması, mağduriyeti gideriyor. Gerekli ödemeler konusunda hükümetimiz, devletimiz, erteleme konusu olsun, diğer olanaklar olsun her türlü kolaylığı gösterdi. Hayat devam ediyor, hizmetler de devam etmeli." ifadeleri ile konuştu.