MUĞLA (İHA) - Bodrum Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü saha çalışmalarına devam ediyor.
Bodrum Belediyesi Akçaalan Çok Gayeli Salonu'nda kadınlarla birlikte ‘’Şiddet Farkındalığı ve Şiddetle Mücadelede Hukuki Destek Süreçleri’’ konulu atölye çalışması gerçekleştirildi.


Kadın hakları konusunda bilgilendirme yapıldı
Atölye çalışmasında, şiddetin ne olduğuna ve şiddetle karşılaşıldığında neler yapılabileceğine ilişkin temel bilgiler verildi. Bodrum Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Şenay Yılmaz, belediyenin kadınlara yönelik hizmetleri ile kadın hakları konusunda açıklamalarda bulundu.
Atölyede, şiddet farkındalığı konusu Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü Toplumsal Cinsiyet Eşitlik Bürosu Sorumlusu Fethiye Kızak tarafından detaylandırıldı. Bodrum Belediyesi Kadın Danışma Merkezi'nde görev yapan Avukat Gözde Çakıroğlu ise şiddetin hukuki boyutu ve şiddetle mücadelede hukuki destek mekanizmaları ile ilgili paylaşımda bulundu. Atölye sonunda kadınlara hijyen ve tanıtım çantası verildi.

TEV 57, Yılını Türkiye Virtüözleri Oda Orkestrası Konseri ile kutladı. TEV 57, Yılını Türkiye Virtüözleri Oda Orkestrası Konseri ile kutladı.


Mahallelerde dayanışma ve güçlenme çalışmaları sürecek
Bodrum Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü; eşitliğin, yaşamın her alanında etkili bir biçimde uygulanması, kadınların ve farklılaştırmaya uğrayan grupların güçlendirilmesi için “Şiddetsiz bir hayat mümkün!’’ diyerek mahallelerdeki çalışmalarına Ağustos ayı boyunca devam edecek.
Saha çalışmalarının kadınlara hak temelli hizmet verebilmek ve bilgilenmelerine destek olmak adına uzun soluklu yapılması hedeflenirken, bir sonraki çalışma Mumcular’da planlanıyor. 444 31 63 numaralı telefondan 7/24 Kadın Danışma Merkezi'ne ulaşılabilir.

Kaynak: İHA