İzmir İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele, Organize Suçlarla Mücadele ve İstihbarat Şube müdürlüklerince "Gazi Turgut Aslan Operasyonları" dolayısınca yürütülen çalışmada, zanlıların saklandıkları İzmir, İstanbul, Ankara, Samsun ve Muğla'daki 40 eve baskın yapıldı.

Yapılan aramalarda 180 bin 305 lira, 400 avro, 4 bin 900 dolar, 47 ziynet eşyası, örgütsel faaliyetlere ve örgüt içinde finansal dağılıma dair bilgilerin yer aldığı çok sayıda belge ve iki "F" serisi 1 Amerikan doları bulundu.

Operasyonlarda 47 zanlı gözaltına alındı. Haklarında gözaltı kararı verilen ve 2'si yurt dışında olduğu tespit edilen 7 şüphelinin yakalanması için çalışmaların devam ettiği öğrenildi.

İzmir'de bir kişi eski eşini ve kayınvalidesini yaraladı İzmir'de bir kişi eski eşini ve kayınvalidesini yaraladı

Şüphelilerin saklandıkları adresleri deşifre olmamış örgüt üyeleri üzerinden kiraladıkları ve sık sık ev değiştirdikleri belirlendi.

Örgüt üyelerinin, yeniden yapılanma faaliyetlerinde yaşadıkları maddi sıkıntıyı yurt dışından gönderilen paralarla aşmaya çalıştıkları, paraların dağıtımında kolluk birimlerinin takibine yakalanmamak için "kartsız işlem", "kargo içine zulalama", "elden teslim" gibi yöntemler kullandıkları da bildirildi.