Fazıl Say ve Serenad Bağcan depremzedeler için sahnede Fazıl Say ve Serenad Bağcan depremzedeler için sahnede

Şehitkemal Mahallesi'nde yaşayan M.K, kendisini emniyet müdürü olarak tanıtan bir kişinin ağabeyi H.K'yi (77) telefonla arayarak FETÖ hakkında bazı sorular sorduğunu, daha sonra da para ve ziynet eşyasını getirmesini istediğini belirterek jandarmaya başvurdu.

H.K'nin para ve ziynet eşyalarını teslim etmek üzere bu kişilerle buluşmaya gittiğinin öğrenilmesi üzerine jandarma ekipleri belirtilen adrese hareket etti.

Bölgeye giden İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, H.K'yi Kuzey Ege Otoyolu Aliağa kesiminde yaya olarak buldu. H.K, jandarmaya, para ve ziynet eşyalarının maskeli bir kişi tarafından alındığını, kendisinin de araçtan indirildiğini ifade etti.

Daha sonra Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT) ekiplerince otoyoldaki güvenlik kamerası kayıtlarından bulunduğu yeri tespit edilen otomobil, takibin ardından Çandarlı gişelerinde durduruldu.

Otomobilde bulunan M.K. ve A.D, gözaltına alındı. Zanlılardan H.K'den dolandırıcılık suretiyle aldığı belirlenen 600 bin lira ve bir miktar ziynet eşyası sahibine teslim edildi. Şüpheliler, ifade işlemleri için jandarmaya götürüldü.