Mardin Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığına bağlı ekipte görevli Ali Çakas, Kahramanmaraş merkezli depremlerde etkilenen Gaziantep'in Nurdağı ilçesinde arama kurtarma çalışmasında enkazdan kurtardığı ve Mardin'e getirdiği kediye itinayla bakıyor.

Çakas, asrın felaketi ile karşı karşıya kaldıklarını, depremin ilk saatinde bölgeye sevk edildiklerini belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mardin Valiliğini ziyaret etti Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mardin Valiliğini ziyaret etti

Nurdağı ilçesinde arama kurtarma çalışması gerçekleştirdiklerini söyleyen Çakas, 90 kişilik ekiple çalışma yürüttüklerini ifade etti.

"Akan Apartmanı'nda ekip olarak çok duygulu anlar yaşadık, 5 kişiyi kurtardık. Bu bize büyük bir mutluluk ve moral verdi. Bir canlı daha çıkarmak için var gücümüzle çalıştık. Ayrıca, 3 muhabbet kuşunu kafesi ile çıkardık. Enkaz altından 2 kediyi de kurtardık" diyen Çakas, sahiplendiği kediye "Enkaz" ismini verdiklerini belirtti.

Kedi ile arasında güzel bir bağ kurduğunu söyleyen Çakas, çalışmalar tamamlandıktan sonra "Enkaz"ı orada bırakmaya gönlünün elvermediğini, bu nedenle Mardin'e getirdiğini anlattı.

Çakas, kedinin akıllı, güzel ve uysal olduğunu aktararak, şunları da ekledi:

"Kedi benden ayrılmadı, ben de ondan ayrılmadım. Evimde ona bakıyorum. Onunla beraber yatıyoruz. Geldiği günden beri hiç kucağımdan düşmedi. Hızlı bir şekilde kaynaştık. İkimiz de zorlu bir süreç geçirdik. Birbirimize sarılarak bu travmayı atlatacağız. Geldiği günden beri üzüntülü. Her küçük seste bile etkileniyordu. Hayvanların da duyguları var. Bu anlamda elimden gelen her şeyi yapmaya çalıyorum. Annem, babam kardeşlerim de bana destek oldu. Kediyi, ailenin bir bireyi olarak gördüler."

AA-20230218-30345631-30345623-ITFAIYE_ERI_ENKAZDAN_CIKARARAK_SAHIPLENDIGI_KEDIYI_KUCAGINDAN_DUSURMUYOR (1)​​​​​​​