6 Şubat'taki depremlerden sonra depremzedelere yönelik yardım kampanyaları sürüyor.

Boyabat ilçesinde de AK Parti İlçe Kadın Kolları Başkanlığı tarafından "Kadın eli kadın gücü" sloganıyla afet mağdurlarına destek amacıyla kermes yapıldı.

Gezmek için ilçeye gelen İspanyol turistler de kermesi ziyaret edip alışveriş yaparak depremzedeler için bağışta yaptı.

İspanyol turist Juan Diaz Capelli, depremin sadece Türk insanını değil, tüm dünyayı derinden sarstığını ifade etti.

Sinop'ta kuru yük gemisinde çıkan yangında yaralanan 3 kişi Samsun'a getirildi Sinop'ta kuru yük gemisinde çıkan yangında yaralanan 3 kişi Samsun'a getirildi

İlçede gezerken kermes çadırını gördüğünü belirten Capelli, şu şekilde konuştu:

"Rehberime ne için olduğunu sordum. Rehberimiz, deprem bölgesine yardım için çalışmalar yapıldığından bahsetti. Biz de yardım yapmak istedik. İspanya'dayken Türkiye Büyükelçiliğine depremde zarar görenler için yardım yapmak istedim ancak yardım amacıyla gelenlerin oluşturduğu uzun bir sıra vardı. Zamanım kısıtlı olduğu için yardım edememiştim. Buradaki çadırda yardım amaçlı etkinlik olduğunu öğrenince İspanya'da yapamadığım yardımı yapmak istedim. Geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum."

AK Parti Boyabat Kadın Kolları Başkanı Zehra Okur da yapılan bağışın kendilerini çok duygulandırdığını dile getirerek, "Para bağışında bulundular. Ülke genelinde olduğu gibi dünya medyasında da yer olan bir afeti yaşadık. Herkes bu afetin yaralarını sarmak için elini taşın altına koydu." diye konuştu.