NEVÜ Diş Hekimliği Fakültesi tarafından Rektör Prof. Dr. Semih Aktekin katılımlarıyla ‘2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı Uyum Etkinliği Programı’ düzenlendi. Programda; Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bayram Deviren, Dekan Yardımcıları Doç. Dr. Murat İçen ve Dr. Öğr. Üyesi Işınsu Alkan, öğretim elemanları ile öğrenciler hazır bulundu. Program Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bayram Deviren’in açılış konuşmalarıyla başladı. Deviren konuşmasında Diş Hekimliği Fakültesi olarak yeni-eğitim öğretim yılına yönelik planladıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi. Öğrencilerin NEVÜ’yü tercih etmelerinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek başarılar dileyen Rektör Prof. Dr. Semih Aktekin, kendileriyle eğitim öğretim hayatına dair deneyim paylaşımında bulundu. Aktekin; “Bugün başlayan yeni eğitim-öğretim yılımızın başta siz öğrencilerimiz olmak üzere üniversitemize hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Unutmayın ki üniversiteler sadece eğitim veren ve belli alanlarda bireyler yetiştiren birer kurum değil, aynı zamanda farklı şehirlerden ve kültürden gelen bireyleri kaynaştırarak bilgi ve tecrübelerin paylaşımına vesile olan sosyal alanlardır. Üniversitemizin bulunduğu şehir de sahip olduğu doğal ve kültürel zenginlikleriyle sizlerin sosyo-kültürel olarak gelişimlerinize büyük ölçüde katkı sağlayacaktır. Ayrıca üniversitemiz bünyesinde 59 öğrenci kulübü ile 12 öğrenci topluluğumuz bulunmakta ve sosyal-kültürel anlamda güzel ve başarılı çalışmalar yürütmekte. Yeni arkadaşlıklar ve tecrübeler edinmek isteyen öğrencilerimiz bu kulüp ve topluluklara üye olabilir veya düzenledikleri etkinliklerden faydalanabilirler” dedi.
Öğrencilerle bir süre görüşerek kendilerinin istek ve taleplerini de dinleyen Rektör Aktekin program sonunda ayrıca Diş Hekimliği Fakültesi ile Ağız ve Diş Sağlığı Uygulama ve Araştırma Merkezi'nde incelemelerde bulunarak bilgi aldı.

"Zeka ve Strateji Yarışı: Yurtlar Arası Satranç Turnuvası Başlıyor!" "Zeka ve Strateji Yarışı: Yurtlar Arası Satranç Turnuvası Başlıyor!"

AW044231_03

Kaynak: İHA