Nevşehir

Depremzedelerin ihtiyaçlarının karşılanması adına Nevşehir Valiliği tarafından başlatılan yardım kampanyası sürüyor.

Vatandaşların, Damat İbrahim Paşa Spor Salonu'na getirerek görevlilere teslim ettiği malzemeler sınıflandırılarak deprem bölgesine ulaştırılıyor. Yardım kampanyası kapsamında, gıda, giyecek, battaniye, ısıtıcı ve bebek bezini taşıyan kamyon Kahramanmaraş'a ulaştırıldı.

Acıgöl ilçesine bağlı Tatlarin beldesinde de vatandaşların desteği ile toplanan yaklaşık 25 ton kömür ve odunu taşıyan yardım kamyonu Adıyaman'a uğurlandı.

Kayseri

Büyükşehir Belediyesi gezici ağız ve diş sağlığı kliniği, Hatay'da depremzedelerin hizmetine sunuldu.

Belediye tarafından yapılan açıklamaya göre, Nimet Bayraktar Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesinin isteği üzerine belediyeden tahsis edilen otobüs "Gezici Ağız ve Diş Sağlığı Kliniğine" dönüştürüldü. Diş hekimliği alanındaki bütün tedavilerin yapılabildiği klinik, diş doktoru ve sağlık ekipleriyle birlikte Hatay'da depremzedeleri tedavi ediyor.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Makina İkmal Bakım ve Onarım Daire Başkanlığı tarafından 2 günde hazırlanan seyyar duş kabini de deprem bölgesine gönderildi.

Diğer yandan mobil mutfakları ve aşçı ekibiyle kesintisiz sıcak yemek hizmeti sunan Kayseri Turizm Eğitim Kültür Ticaret AŞ (KAYTUR) depremzedelere sıcak yemek dağıtımı çalışmalarına devam ediyor.

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar da Kahramanmaraş ve Malatya başta olmak üzere deprem bölgelerinde çalışmaların sürdüğünü ifade ederek, "312 personel, 48 iş makinesi, 36 kamyonet, 15 otobüs, 6 mobil aşevi, 10 jeneratör, 20 çadır ve prefabrik evlerle desteklerimizi artırarak sürdürüyoruz. Özellikle mobil mutfak ile 3 öğün vatandaşlarımızın yemek ihtiyacını karşılıyoruz." dedi .

Nevşehir EBS'den açıklama yapıldı Nevşehir EBS'den açıklama yapıldı

Sivas

Sivas'ın Ulaş ilçesinde kaymakamlık koordinesinde gerçekleştirilen yardım kampanyası ile içme suyu, iç çamaşır, çocuk bezi ve kışlık kıyafetlerden oluşan yardım malzemeleri kamyonla deprem bölgelerine ulaştırıldı.

Ulaş Kaymakamı Selçuk Baş, deprem bölgesine 6 tır malzeme gönderdikleri ifade ederek, "Bugünde Ulaşlı hayırsever ve iş insanlarımızın destekleriyle içme suyu, iç çamaşırı, çocuk bezi ve kışlık kıyafetlerden oluşan yardım malzemeleri kamyonla deprem bölgesine gönderildi." dedi.

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği öncülüğünde depremzedeler için yürütülen yardım kampanyasında Sivas Lokantacılar ve Kebapçılar Esnaf Odası tarafından deprem bölgesi Malatya'da 10 bin kişiye Sivas köftesi ikram edildi. Oda Başkanı Serkan Akgül, oda üyesi gönüllü esnafın katkılarıyla Malatya'da 4 ayrı noktada stant açtıklarını söyledi.

AA-20230219-30352355-30352354-IC_ANADOLUDAN_DEPREM_BOLGESINE_YARDIMLAR_SURUYOR (1)