Türkiye Judo Federasyonundan yapılan açıklaya göre, Slovenya'nın başkenti Ljubljana yapılan kongreye, birliğe bağlı 46 ulusal federasyon temsilcileri katıldı. Başkan Huysuz, kongrede Türkiye'de hayata geçirilen "Erken Yaşta Spor ve Okulda Judo Projesi"ni tanıtan sunum yaptı.

Siyasilerden Hakem Halil Umut Meler'e Yapılan Saldırıya Sert Kınama Siyasilerden Hakem Halil Umut Meler'e Yapılan Saldırıya Sert Kınama

Açıklamada görüşlerine yer verilen EJU Başkanı Laszlo Toth, "Birlikte, tek bir ekip olarak her şeyi değiştirdik. Seçimlerden sonra birçok ülkeden talepler ve sorular geldi. İstanbul'da yaptığımız yürütme kurulu toplantımızda, birlikte herkese açık olmaya, Türkiye'nin gelişimi için fikirlerini, projelerini ve planlarını dinlemeye karar verdik." ifadelerini kullandı.

Kongrede, eğitim, pazarlama ve spor sektörlerini kapsayan fikirlerin sunulduğu ve 2 gün sürecek seminerin yanı sıra Erasmus programının da gözden geçirildiği kaydeden Başkan Toth, judo adına Avrupa genelinde olumlu gelişmelerin yaşandığını da kaydetti.

Kaynak: aa