Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, emeklilikte yaşa takılanlarla (EYT) ilgili çalışmayı Çalışma Bakanlığı ile koordineli olarak yürüttüklerini, çalışma tamamlandıktan sonra önce kabinede görüşüleceğini ardından Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın açıklayacağını söyledi. Öte yandan Bakan Nebati, otomotiv ÖTV'siyle ilgili soruya da cevap verdi.

nebati_16_9_1659552216_16_9_1668102102

Bakan Nebati, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda yaptığı açıklamada, bütün gün devam eden görüşmeler süresince EYT ile ilgili hiçbir açıklama yapmadığı halde sanki açıklama yapmış gibi haberler yayımlandığını söyledi.

“ÖNCE KABİNEYE SUNACAĞIZ”

Bakan Nebati, “EYT ile ilgili bir açıklamam olmadı. Çalışma Bakanlığımız bu konu üzerinde ayrıntılı çalışıyor. Bizler de işbirliği ve koordinasyon içerisinde çalışmayı yürütüyoruz. Çalışma Bakanlığı ile birlikte çalışmalarımızı tamamladıktan sonra önce kabineye sunacağız. Daha sonra da Cumhurbaşkanımız çalışmanın detaylarını açıklayacaktır” dedi.

ÖTV AÇIKLAMASI

Bakan Nebati, otomotiv ÖTV’siyle ilgili bir soruya da, “Matrah konusunda çalışma yapıyoruz” diyerek oransal indirimle ilgili düzenleme yapmayacakları mesajı verdi.

BÜTÇE KABUL EDİLDİ

Öte yandan TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, Hazine ve Maliye Bakanlığı bütçesi kabul edildi.